Evoque: Asil ve Sportif

Range Rover serisinin en küçük üyesi olan Evoque modeli sürücülerin beğenisini kazanmayı başardı.
Range Rover Evoque, klasik Range Rover tasarımından izler taşıyor. Ön ve arka kısım marka kimliğini simgelerken, aracın geçirdiği evrim takdir edilesi. Bugüne kadar üretilen en sportif görünümlü Range Rover modeli olan Evoque; cesur dış tasarımı, keskin şekilde yükselen ortakısmı, güçlü, atletik duruşu ve sahip olduğu dinamik profili ile hemen dikkatleri üzerine çekiyor.
Aracın iç tasarımı da çağdaş bir görünüme sahip. Malzeme kalitesiyse alışılmış Range Roverstandartlarında. Orta konsolun çarpıcı eğimi ve gösterge panelinin şık yatay hatları marki kimliğinivurguluyor. Evoque’un iç mekanında en son LED teknolojisi kullanılmış. Böylece iç mekanaydınlatma rengi isteğe bağlı olarak değiştirilebiliyor. Aracın büyük cam tavanı iç mekan ferahlığını artırırken, kullanıcıların özgürlük duygusuna da katkı sağlıyor.
Evoque’un direksiyonuna geçtiğinizde; sportif bütünlüğünün yanı sıra, sezgisel teknolojiyiharmanlayan farklı ve modern bir araçla karşılaşıyordunuz. İç mekanda kullanılan deri döşeme,opsiyonel olarak alınabilen ahşap kaplamalar aracın premium bir kitleyi hedeflediğini kanıtlıyor.
Tek motor, yüksek güç
Evoque modeli 2.0 litrelik çift turbolu benzinli bir motorla ticarileştiriliyor. Tamamen alüminyumdanüretilen ve son jenerasyon direkt enjeksiyon sistemine sahip olan bu motor 240hp güç çıkışınasahip. Altı silindirli olmasına karşın dört silindirli bir motorun yakıt ekonomisini sunan 2.0 Si4modeli, sahip olduğu kinetik enerji geri kazanım sistemiyle de modern olduğunu kanıtlıyor. Busistem yavaşlama anlarında boşa giden enerjiyi depolayarak aracın elektrik ihtiyacının birkısmının karşılanmasını sağlıyor. Bu da yakıt ekonomisine katkı sağlıyor.
Range Rover Evoque; dinamik ve sportif yol tutuşunu, performans ve zarifliği bir arada sunan birdeneyim ile birleştiriyor.
Şehirde kullanırken binek otomobil konforunu sağlayan araç, arazi performansıyla da temsil ettiğimarkanın gücünü ortaya koyuyor.
Aracın sahip olduğu Terrain Response sistemi yol şartlarına göre çekişi ayarlayarak zorlu koşullarda bile aracın ilerleyişini mümkün kılıyor. Evoque modelinde ayrıca eğim iniş kontrolü,kademeli eğim kontrolü ve yokuş kalkış destek sistemi gibi teknolojiler de mevcut.
Evoque modelinin Coupe ve 5 kapılı iki versiyonu bulunan araçlar zevkli sürüş keyfini yaşamak isteyen sahiplerini bekliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.