Ankara Emniyeti’nde yeni operasyon

Ankara-Emniyet-2013-1“Büyük rüşvet” operasyonundan sonra emniyette görevden alma ve değişiklikler tüm hızıyla devam ediyor.
PLUS-Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde gece yarısı kararıyla güvenlik ve toplumsal olaylardan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz görevden alınırken; Terör, istihbarat, Organize, Mali, Kaçakçılık ve Siber Suçlarla Mücadele şubelerinde görevli 350 polisin yeri değiştirildi. Siz bu satırları okurken son haber Kırıkkale’den geldi. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’nde 5 şube müdürünün görev yeri değiştirildi.
17 Aralık operasyonundan sonra Ankara Emniyeti’nde böylece 7 Emniyet Müdür Yardımcısı görevden alınırken çoğu operasyonel şubelerde görevli 600 şube müdür yardımcısı, amir ve polisin yeri değiştirilmiş oldu. Ankara Emniyeti’nde 18 Aralık’ta da aralarında Organize, Kaçakçılık ve İstihbarat olmak üzere 23 tane şube müdürü görevden alınmıştı.
Görev yeri değiştirilenler arasında toplumsal olaylardan sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz da bulunuyor. Azmaz’ın, Elmadağ Polis Okulu’nda görevlendirildiği belirtildi.
KIRIKKALE EMNİYETİ’NDE GÖREVDEN ALMALAR
Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’nde 5 şube müdürünün görev yeri değiştirildi. Gelen genelgeyle 2 emniyet amirinin tayini çıktı.
Genelgeyle Kırıkkale Kaçakçılık ve Organze Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Muammer Sütlü, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne, Yahşihan Emniyet Amiri Tamer Taş, Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne, Çocuk Şube Müdürü Tuncay Kızıltuğ, Koruma Şube Müdür Yardımcılığına ve Mehmet Doğanay da Çocuk Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.