Gümüşsuyu Halı Fabrikası icradan satılıyor

Borcundan dolayı haciz işlemi uygulanan Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’ndeki Gümüşsuyu Halı Fabrikası arsa, bina ve içerisindeki ekipmanlarla birlikte 68 milyon 571 bin 791 TL tahmini bedelle icrada satışa çıkarıldı.
Günlük gazetelere verilen ve ’icralik.com’ adlı internet sitesine verilen ilanda, Fevzi Paşa Mahallesi’ndeki Organize Sanayi Bölgesi’nde 104 bin 733 metrekare alanlı arsa üzerindeki fabrika binası, içindeki ve arazisindeki tüm makine techizat ve ekipmanları ile birlikte 68 milyon 576 bin 791 TL’den 16 Ocak 2012 tarihinde saat 11.00’de Çerkezköy İcra Müdürlüğü’nde açık arttırma ile satılacağı belirtildi. Bu açık arttırmada bilirkişinin belirlediği rakamın yüzde 60’ını veren çıkmaması halinde satışın yüzde 40 oranı aranma koşulu ile 26 Ocak’ta aynı yerde yapılacağı belirtildi.
Gümüşsuyu Halı 1952 yılında bir yün iplik fabrikası kurmuş ve burada halı ipliği üreterek sanayicilik yaşamına başlamıştı. Firma Türkiye’de ilk makine halısını üretmişti. Gümüşsuyu Halı geçen yıl, Avrupa Birliği (AB) Kalite Ödülü’ne layık görülmüştü.
MERCİMEK VE TAKILAR DA SATILIYOR
Bu arada Mersin’deki 373 ton dökme kabuklu mercimeğin 186 bin 505 TL değerinde olduğu açık arttırma ile13 Ocak’ta satılacağı belirtildi. Merkez Akdeniz ilçesi Kazanlı Yolu Soda Yol Kavşağı Toüpramtepe Mevkii’nde yapılacak açık arttırmada bu değerin en az yüzde 60’ını veren çıkmaması halinde 18 Ocak’ta bu açık arttırmanın tekrarlanacağı bu kez biçilen kıymetin yüzde 40’ı oranında rakamın aranacağı açıklandı. Afyonkarahisar’da ise, borç nedeniyle haczedilen 14 ayar ağırlığında 94 adet 602 gram bilezik ve 18 ayar 58.99 gram ağırlığında 3 tek taş yüzük, kaz ayağı modeli pırlanta yüzük, kelepçeli pırlantalı bilezik de 6 yarın Adliye’deki İcra müdürlüğünde satılacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.