Alex Telles'e çılgın rakam!

Alex Telles-2013-1Galatasaray’ın 6 milyon Euro’ya aldığı Brezilyalı sol bekin transfermarkt, com’daki değerinin 1,5 milyon Euro olması ve hiçbir Avrupa kulübünün listesinde yer almayan futbolcunun sarı kırmızılı kulübe gelmek için can atması kafaları karıştırdı.
FUTBOL-Ligin ilk yarısını lider Fenerbahçe’nin 8 puan gerisinde tamamlayan Galatasaray’da, Alex Telles ve Izet Hajrovic’in transfer edilmesi sarı kırmızılı camianın ikinci yarıya daha bir umutla bakmasını sağladı. Ancak, bu oyunculardan Alex Telles’in transfer maliyeti kafalarda önemli soru işaretlerine yol açtı. Brezilyalı futbolcunun normal piyasa değerinin 4 kat fazlasına mal olduğu ifade ediliyor.
6 milyon Euro’luk bonservis bedeli 6 ay içinde ödenecek
Futbol piyasası üzerine araştırma yapan en güvenilir kuruluş olarak kabul edilen transfermarkt.com’un verilerine Alex Telles’in bonservis bedeli 1.5 milyon Euro civarında. Galatasaray ise 21 yaşındaki sol bek için Brezilya’nın Gremio Kulübü’ne tam 6 milyon Euro ödeyecek. Üstelik paranın tamamı 6 ay içinde ödenecek…
Menajeri Henouda, Taffarel, Marcio, Capone ve Felipe’yi de G.Saray’a getirmişti
Alex Telles’in menajeri Frank Henouda, Galatasaray camiasının yakından tanıdığı bir isim. 1990’lı yıllarda Taffarel, Marcio, Felipe ve Capone gibi futbolcuları sarı kırmızılı kulübe getiren Henouda’nın Capone transferinde fazladan yüzbinlerce dolar komisyon aldığı iddiası, o dönem gazetelerde günlerce yazılıp çizildi.
Alex Telles’le ilgili kafa karıştıran bir başka olay ise, futbolcunun Galatasaray’a gelmek için aşırı istekli olması. Hatırlanacağı üzere genç futbolcu haftalardır Brezilya basınına verdiği demeçlerde sarı kırmızılı kulübe övgüler yağdırıyor ve Galatasaray forması giymek için can attığını söylüyor.
Avrupa kulüplerinin listesinde yok
Diğer taraftan, 6 milyon Euro gibi son derece yüksek bir rakama alındığı belirtilen Alex Telles’in hiçbir Avrupa kulübünün transfer takibinde yer almaması da dikkate değer bir durum olarak göze çarpıyor.
Alex Telles’in Galatasaray’a transfer edilmesini sağlayan isimlerin başında ise Brezilyalı menajer Frank Henouda’nın yakın dostu olan antrenör Claudio Taffarel ve idari menajer Cenk Ergün’ün geldiği belirtiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.