Aziz Yıldırım, kararın çıkmasına tepki gösterdi

Metris’te tutuklu bulunan Fenerbahçe Başkanı’nın TFF-Kulüpler Birliği toplantısından 26 Ocak’taki Genel Kurul’da 58. maddenin değişikliğine yönelik önerge verilme kararının çıkmasına büyük tepki gösterdiği öğrenildi.
Aziz Yıldırım çılgına döndü… 3 Temmuz’dan bu yana 200 günü aşkın bir süredir Metris’te tutuklu bulunan Fenerbahçe Başkanı’nın dünkü sürecin ardından alınan kararlara büyük tepki gösterdiği kaydedildi.
Koğuşunda gelişmeleri yakından takip eden Yıldırım’ın, TFF’nin Kulüpler Birliği Vakfı ile İstanbul’daki tarihi toplantısından 58. maddenin değişmesine yönelik 26 Ocak’taki Genel Kurul’da önerge verilme kararının çıkmasını sert bir şekilde eleştirdiği öğrenildi.
Aziz Yıldırım’ın kendilerine yapılanın büyük bir haksızlık olduğunun bir kez daha altını çizdiği bildirildi.
Tecrübeli futbol adamının, hem toplantı öncesi hem toplantı sonrasındaki süreci adım adım izlediği ve yakın zaman içerisinde yapması planlanan açıklamaların futbol kamuoyunun gündemine bomba gibi düşeceği belirtildi.
Aziz Yıldırım’ın Kulüpler Birliği Vakfı’nın Ankara’da toplandığı 13 Ocak Cuma günü yaptığı ve büyük ses getiren açıklamalar Fenerbahçe’nin böyle bir karar alınması durumunda nasıl bir tavır alacağı konusunda önemli ipuçları veriyor.
Ne demişti?
İşte Yıldırım’ın, avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamalar:
“Fenerbahçe suçlu bulunursa küme düşecektir ve bu kimse tarafından yapılmazsa bizler eliyle hayata geçirilecektir. Bu nedenle kişi ve kurumların, ucuz popülist yaklaşımlar ve çelişkili beyanlar ile kamuoyunu yanıltması boşunadır.
Yapılması gereken; Emniyet Müdürlüğü, görüşünü ‘19 maçta şike kesin’ olarak açıklayanların ve ‘son 5 maçın sonucunu bildiğini’ savunma hakkı kullanılmadan kesin bir dille iddia edenlerin, Fenerbahçe’yi 26 Ocak tarihine kadar küme düşürmelerinin gerekliliğidir.
Bunu yapmayanların artık konuşmaları yersizdir ve kendilerine yegane tavsiyem artık susma haklarını kullanmalarıdır.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.