Galatasaray Başkanı Ünal Aysal,Genel Kurula hazır

Tüzük değişikliği için kolları sıvayan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, 3 yöneticiyle yolları ayıracak.
Galatasaray’ın patronu, Mali Genel Kurul, Tüzük Genel Kurulu ve Olağanüstü Genel Kurul için tüm hazırlıklarını yaptı. Dürüst, Başol ve Gürcan’ı listesinden çıkaracak olan Aysal, Yönetim Kurulu üye sayısını da azaltacak.
Galatasaray’da yönetim içinde sürekli olarak yaşanan fikir ayrılıkları nedeniyle çıkan krizler sonunda Başkan Ünal Aysal’ı isyan ettirdi.
Önümüzdeki aylarda yapacağı hamleleri şimdiden belirleyen Aysal, Mali Genel Kurul, Tüzük Genel Kurulu ardından da Olağanüstü Genel Kurul için harekete geçti.
Aysal’ın programına göre Mart’ta Mali, Nisan’da Tüzük, Haziran ayında ise Olağanüstü Genel Kurul yapılacak.
Öztürk kalıyor, Dürüst gidiyor
Aysal’ın, önce tüzük değişikliğini gerçekleştireceği sonra da Olağanüstü Genel Kurul’da yönetim içinde bazı isimleri liste dışı bırakacağı ifade edildi.
Sürekli olarak Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk’ün adı yönetimden gideceklerin başında anılırken, asıl gidecek ismin İkinci Başkan Ali Dürüst olduğu öğrenildi.
Aysal’ın sürekli muhalif olan ve herkesle ters düşen Dürüst’ün yanı sıra Mete Başol ve Celal Gürcan ile de yolları ayırmaya karar verdiği belirtildi.
Kurullar bağımsız seçilecek
Bu üç ismin de Faruk Süren tarafından desteklenen isimler olması ise dikkat çeken başka bir konu oldu. Başkan’ın yeni yapılacak kongre içinde tüzükte özel değişiklikler yaptığı buna göre yönetim kurulunun 10 artı 3 kişiden değil 7 artı 3 kişiden oluşacağı ifade edildi.
Daha önce her başkan adayı kendi disiplin ve sicil kurullarını oluştururken yeni tüzüğe göre disiplin ile sicil kurulları listesi bağımsız adaylar tarafından yapılacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.