Dr.Aytun Çıray: Vaka sayılarında ‘olağanüstü’ bir artış oldu!..

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Dr.Aytun Çıray, Sağlık Bakanlığı’nın corona virüsüne ilişkin verileri objektif olarak kamuoyuna duyurmadığını öne sürdü. Sağlık Bakanlığı’nı eleştiren Çıray, “Bu kafayla giderlerse Eylül ve Ekim aylarında olağanüstü bir vaka sayısıyla karşılaşırız, yoğun bakımlar bu vakaları karşılayamazlar ve sağlık sisteminde çöküşle ne yazık ki hastalarımız karşı karşıya kalabilirler” ifadelerini kullandı.

Kurban Bayramı’nda çok sayıda vatandaşın tatile gitmesiyle birlikte ülkemizdeki corona virüsü (Covid-19) vakalarında artış meydana gelmişti.

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Uzmanı ve aynı zamanda doktor olan Aytun Çıray, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya uyarıda bulundu.

“YOĞUN BAKIMLAR BU VAKALARI KARŞILAYAMAZLAR”

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’de ilk vakanın görülmeye başladığı tarihten itibaren yapılan bilimsel uyarıları dikkate almadığını ileri süren Çıray, vaka sayılarında ‘olağanüstü’ bir artış olduğunu söyledi.

Bu artışın sonucu olarak da yoğun bakım hastalarında ve entübe hasta sayılarında da artışlar olduğunu ifade eden Çıray, şunları söyledi:

* Sağlık Bakanlığı bu sayıları objektif ve şeffaf olarak kamuoyuna duyurmak yerine gizleyerek, sansürleyerek vatandaşımızı tekrar rehavete itmekle kalmıyor, aynı zamanda bilim insanlarının gerçekçi bir değerlendirmeyle kendilerine yardımcı olmasının da önüne geçiyor.

* Buradan şimdi Sağlık Bakanı’nı samimi olarak uyarıyorum tekrar; bu kafayla giderlerse Eylül ve Ekim aylarında olağanüstü bir vaka sayısıyla karşılaşırız, yoğun bakımlar bu vakaları karşılayamazlar ve sağlık sisteminde çöküşle ne yazık ki hastalarımız karşı karşıya kalabilirler.