Kılıçdaroğlu: "Bütün Türkiye'yi kucaklıyoruz"

Kılıçdaroğlu-2015-4CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kısıtlı kontenjan kararı nedeniyle üzüntüden bir haftada 5 kilo verdiğini söyledi.
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kısıtlı kontenjan kararı nedeniyle üzüntüden bir haftada 5 kilo verdiğini söyledi. Tekin, liste dışı kalan bazı isimlerin Cemaat’e yakın durduğu iddialarını kabul etmedi.
“HAYATININ EN ZOR GÜNLERİNİ GEÇİRDİ”
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Al Jazeera’ye yaptığı açıklamada aday belirleme sürecinde CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun da zor günler yaşadığını ve liste dışı kalanlara üzüldüğünü belirtti. Bunun, kısıtlı kontenjandan kaynaklandığını belirten Tekin “Son bir haftada genel başkan 5 kilo verdi. Hayatının en zor günlerini geçirdi. Liste dışı kalan hiçbir arkadaşımıza karşı bir güvensizlik sözkonusu değil.” dedi.
CEMAAT İDDİASINA İTİRAZ: ARKADAŞLARIMIZ PIRIL PIRIL
Bazı isimlerin Cemaat’e yakın durduğu gerekçesiyle liste dışı kaldığı iddiasına ise Tekin karşı çıktı: “Hayır, biz arkadaşlarımızın kim olduğunu, ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Arkadaşlarımızın tamamı pırıl pırıl. CHP milletvekillerini böyle bir şeye oturtmak, böyle yakıştırmalar yapmak çok çirkin, çok ayıp.”
KILIÇDAROĞLU: GÖNÜL İSTERDİ Kİ..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da listeyle ilgiliyaptığı ilk açıklamada “Gönül isterdi ki, bütün arkadaşlarıma yer vereyim, ama maalesef böyle bir şansımız yok.” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
Kılıçdaroğlu, Meclis’te gazetecilerin milletvekili aday listelerine ilişkin sorularını yanıtladı. CHP lideri partisinin aday listesiyile ilgili olarak “Gayet güzel, bütün Türkiye’yi kucaklıyoruz. Herkesi ayrım yapmadan kucaklıyoruz, kadınlar listelerimizde iyi yerlerde ondan da son derece mutluyuz” diye konuştu.
CHP lideri kadına şiddet, işsizlik, emeklinin geçim sıkıntısı gibi Türkiye’nin bütün temel sorunlarını çözme sözü verdiklerini belirtti.
LİSTE DIŞI KALANLARA MESAJ
Kılıçdaroğlu CHP’de liste dışı kalan milletvekillerinin tepkisine ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Adaylık başvurusunda bulunan bütün arkadaşlarım çok değerli, bütün arkadaşlarıma şükran boçluyum. Ama bir gerçek var, 55 yerde ön seçim yaptık, dolayısıyla bizim kullanacağımız kontenjan sayısı son derece sınırlı. Gönül isterdi ki, bütün arkadaşlarıma yer vereyim, ama maalesef böyle bir şansımız yok”
Liste dışı kalanların buruk olmasının doğal olduğunu belirten CHP lideri konuya bireysel bakılmaması gerektiğini söyledi:
“Olay bireysel bir olay olmayı aşmıştır. Olay CHP’yi iktidara taşıma günüdür. Bütün çabamızı bunun üzerine yoğunlaştırmamız lazım. Elbette ki hepimiz insanız, listelerde yer almayınca burukluk yaşayabiliriz ama bunları geçici bir süre yaşamalıyız”

Leave a Reply

Your email address will not be published.