Kötü giyiniyor!


O kadar kötü alışkanlığı ve sevmediğiniz özelliği olmasına rağmen, ondan ayrılmayı aklınızdan bile geçiremiyorsunuz. Öyleyse, onun sürümünü güncellemeyi deneyin!
Her şey iyi güzel de sevgilinizin, eşinizin bazı hal ve hareketleri size bir miktar batıyor! Erkek milleti işte, hangisi dört dörtlük ki? Tamam fazla da üzerlerine gitmeyelim, sanki biz kadınlar çok mu mükemmeliz düşünüce… Her ne kadar “İnsanları olduğu gibi kabullenmeliyiz” diye düşünsek de veMevlana’nın “Yaratılanı severim, yaratandan ötürü” sözünü sevsek de insan bazen, “Ay keşke şunun şu özelliğini değiştirebilsek, keşke şöyle davranmasa” demeden de edemiyoruz.
Hadi bu kişi dışarıdan bir arkadaşsa araya mesafe konulabiliyor da eğer bu kişi sevgiliyse insan uzak da kalamıyor. Öyleyse, onun sürümünü güncellemeli, hem de acilen. Düşünsenize, aşık olduğunuz adam karşınızda ve tam istediğiniz gibi! Fena olmaz değil mi? Bu konuda yardımı, Aile ve Evlilik Terapisti Ebru Tuay Üzümcü’den aldık! Bize erkeklerin sevmediğimiz huylarını nasıl değiştirebileceğimiz konusunda ipuçları verdi!
Çok kötü giyiniyor!
Hiç şüphesiz, “Bu giydiğin şeyle dışarı çıkmayı düşünmüyorsun değil mi” gibi aşağılayıcı bir ifade kullanmayı aklınızdan geçirmeyin. Ayrıca size kötü görünen, onun için bir tarz ifade edebilir. Yani, burada kendinizi moda gurusu görmek ne kadar doğru olur? Bir de unutmayın, siz gömlekle değil, içindeki adamla ilgilisiniz. Ancak cidden vahim bir durum söz konusuysa, kendi fikrinizin hesaba katılması için, “Hayatım mavi gömleğin sana çok yakışıyor”, “Fikrimi ister misin?” ya da “Bunlar fena değil de şu gri takımın var ya bir de onu denesene, acaba daha mı iyi olur? Hadi bana defile yap” şeklinde yaklaşımlarda bulunabilirsiniz.
Sürümünü güncelle: Onu kıyafet konusunda nasıl yönlendirebilirsiniz? Aslında tabi ki sizin aklınıza çoktan gelmiş olmalı bu fikir: onunla birlikte alışverişe çıkın! Ancak burada asıl önemli nokta, etkili ve kısa bir alışveriş olması, yoksa bir daha sizi yanında istemeyebilir. Örneğin, bir gün sadece pantolon almaya, başka bir gün sadece gömlek almaya gidebilirsiniz. Gidilen yerde de birkaç pantolonu seçip “Hayatım, bunların hangisi hoşuna gidiyor” derseniz, her yardımcı olmuş hem de durumu kontrol altına almış olursunuz.
Kıyafetinize karışıyor!
Biz onunkine karıştığımızda nasıl bir tavır görmeyi bekliyorsak, aynısını yapabiliriz! Gördünüz mü, tufaya düştünüz. Siz onun kıyafetlerine söylenince iyi, o söylenince kötü. Tamam, hepimiz kadınız ve biz ondan değil, sizden yanayız, haklısınız!
Sürümünü güncelle: Kural bir; sert yanıtlar, kızgın tavırlar, surat asmalar yok! Esprili bir kadın olduğunuzu hatırlayın ve mizahı işin içine sokun. Diyelim ki topuklu giymenize söyleniyor. O halde siz de, “Topuklu giymemi istemiyorsun ama biz kadınlar bu uzun çubukların üzerinde yürümek için yaratılmışız” diyebilirsiniz!
Temizliğe yeterince dikkat etmiyor!
Fırçalanmayan dişler, çıkarıldığı yerde bırakılan kıyafetler ve ter kokusu… Normal şartlarda, başka bir erkek olsa “Iyyy, iğrenç” diyiveririz. Ancak bu kişi insanın sevgilisi olunca, sadece içinden bir ”ıyyy” diyor, ‘iğrenç’i atıyor, yerine bir ‘off’ ekliyoruz. Temizlik gibi özbakım becerileri çocuklukta kazanılan becerilerdir ve eğer siz yetişkin birine bunları öğretmeye kalkarsanız ona annelik ediyor gibi algılanabilirsiniz, bu da ilişkinizi olumsuz etkiler. Öyleyse, anne olma değil, dürüst olma zamanı; rahatsızlığınızı açıkça dile getirin!
Sürümünü güncelle: Ter mi kokuyor? Bunu ona söylemenin o kadar basit bir yolu var ki: “Canım kötü kokmuşsun” demeniz yeterli. O duştan çıktığı zaman sarılıp, “Böyle koktuğun zaman sana bayılıyorum” demek de hiç fena fikir değil. İnceden inceye mesajı bilinçaltına verir! Dişlerini fırçalamaması ve dağınıklığı konusunda da direkt söylemleri tercih edin. Dağınıklığından şikayetçiyseniz, evinizin toplu halinin ne kadar huzurlu olduğunu ona hatırlatın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.