Tehlikeli sularda mısınız?

Hayatın bize neler hazırladığını bilemiyoruz ve sakin sakin yüzdüğümüzü sanırken bir anda kendimizi tehlikeli sularda buluyoruz. Ama madem tehlikeli sulara bir kere girdiniz, boğulmadan çıkmayı da başarabilirsiniz.
İş ve aşkı karıştıranlardan mısınız?
Bahaneniz: Hayatım işte geçiyor. Eh tabi hayatımın aşkı da işyerinde karşıma çıkıyor!
Muhtemel yaşayacaklarınız:
• Sevgiliniz, patronunuz veya müdürünüz ise tamamen onun insafına kalmış durumdasınız. İlişki sırasında aşkı işinin önüne koyup sizi kayırabilir, hatalarınıza göz yumabilir hatta size zam bile yapabilir. Ama ayrıldığınızda da aynı şekilde duyguları işinin önüne geçeceğinden işyerini size zindan edebilir. Bu yüzden ilişkinin başından itibaren objektif olması ve işle aşkı karıştırmaması, emin olun uzun vadede sizin avantajınıza olacaktır.
• Müşteriniz/hastanız/öğrenciniz durumundaki biriyle aşk yaşıyorsanız cidden tehlikeli suları seviyorsunuz demektir. Ama unutmayın, tehlikeli suları seven sonucuna katlanır, kovulmak da dahil…
• İlla işyerinden biriylea şk yaşayacaksanız sizin astınız, üstünüz, müşteriniz olmayan birini tercih edin.
Favori filminiz: Jerry Maguire: İş yerinden aniden istifa eden, platonik aşkının peşinden gitmek için her şeyi göze alan bir kadın. O siz olabilir misiniz?
Arkadaşının aşkına yan gözle bakanlardan mısınız?
Bahaneniz: İnsan kime aşık olacağını seçemiyor!
Muhtemel yaşayacaklarınız:
• Sevgili adayınız, arkadaşınızın platonik aşıysa hala bir şansınız var demektir. Eğer arkadaşınız aşkından gerçekten ölmüyorsa size anlayış gösterebilir, siz de tehlike sulardan kurtulup mutluluk limanına demir atabilirsiniz.
• Potansiyel aşkınız, halen arkadaşınızın sevgilisiyse arkadaşınıza ciddi bir dost kazığı atmak üzeresiniz. İyi düşünün, çünkü ya arkadaşınızı seçeceksiniz ya da sonu belirsiz bir aşkı.
• Sevgili adayınız, arkadaşınızın ex sevgilisiyse onun arkasından iş çevirmek yerine ona karşı dürüst olun. Onun için kabullenmesi kolay olmayacaktır, hele de ski sevgilisine karşı hala hisleri varsa. Ama zaman her şeyin ilacıdır, vakit geçtikçe ilişkinizi kabullenebilir, arkadaşlığınız bu depremi atlatabilir.
Favori filminiz: Pearl Harbor: En yakın arkadaşınızın savaş sırasında öldüğünü sanıp sevgilisiyle aşk yaşayan adam ve arkadaşının geri dönmesiyle birbirine giren ilişkiler.
Aldatmaya doğru son hız gidenlerden misin?
Bahaneniz: Kimse durup dururken aldatmaz. Beni bu noktaya getiren onun hataları oldu.
Muhtemel yaşayacaklarınız:
• Aldatmak tehlikeli sulardan da öte ateşle oynamak demek. Ve bu ateş uzaktan göz alıcı, heyecan verici olsa da yaklaştığınızda sizi yakabilir.
• Düşünmeniz gereken hayatınızdaki kişiyi kaybetmeyi göze alıp almadığınız? Çünkü her seçim bir vazgeçiştir.
• İş işten geçti ve aldattıysanız ama ayrılmak istemiyorsanız eşinize/sevgilinize itiraf etmeden iki kere düşünün. Belki ona karşı dürüst olup vicdanınızı biraz rahatlatacaksınız ama bu itiraftan sonra sizi söylese bile hiçbir şey eskisi gibi olmayabilir.
Favori filminiz: Sadakatsiz: Monotonlaşmış bir evlilik, insana unuttuğu arzuları hatırlatan bir tesadüf ve altüst olan yaşamlar… Bu filmde rol almak istediğinize emin misiniz?

Leave a Reply

Your email address will not be published.