Danimarkalı Esbjerg Ensemble,Borusan Müzik Evi'nde


Danimarkalı oda müziği topluluğu Esbjerg Ensemble, Tolga Tüzün-Korhan Erel ikilisi ve Telvin, Borusan Müzik Evi’nde karşınızda olacak.
Danimarka’nın en eski ve tanınmış oda müziği topluluğu Esbjerg Ensemble, piyanist Tolga Tüzün ve bilgisayar müzisyeni Korhan Erel ikilisi, “Erkan Oğur & Anatolian Blues” konseriyle Telvin, Müzik Evi sahnesinde olacaklar.
ESBJERG ENSEMBLE
Borusan New Series kapsamında 12 Ocak Perşembe akşamı dinleyenlerle buluşacak Esbjerg Ensemble, yenilikçi ve çeşitlilikler içeren programıyla ününü hak ediyor. Danimarka’da adeta oda müziğinin standartlarını belirleyen topluluğun seçkin, uyumlu ve ifade gücü yüksek müzisyenleri dünyanın farklı ülkelerinden geliyor. Tahta nefesliler beşlisi, yaylı çalgılar dörtlüsü, piyano ve perküsyon olmak üzere on bir sanatçıdan oluşan topluluk, repertuarındaki solo yapıtlar, büyük veya küçük topluluklar için yazılmış müziklere getirdiği olağanüstü yorumla uzun yıllardır ülkesi ve yurtdışında beğenerek izleniyor. Konser saat 20.00’de başlıyor.
TOLGA TÜZÜN-KORHAN EREL
Her ikisi de “normal” kabul edilenin dışında, satır aralarında yaşayan, nefes alan sesler, dokular, örgülerle uğraşan besteci ve piyanist Tolga Tüzün ve bilgisayar müzisyeni Korhan Erel, 13 Ocak Cuma akşamı, 2011 yılı sonlarına doğru internet üzerinden yayınladıkları albümlerinin lansmanını Müzik Evi’nde yapacak ve en yeni çalışmalarından örnekler sunacaklar. Konser 21.30’da başlıyor.
ERKAN OĞUR’LA TELVİN
Haftanın son konserinde 14 Ocak Cumartesi akşamı Telvin, Borusan Müzik Evi’nde olacak.Telvin’in tasavvufta halden hale geçmek ve karar haline doğru yürüyüş anlamına gelen karşılığı topluluğun felsefesini tasvir ediyor. Renklerin müzikteki karşılıkları üzerine süren bu müzikal yolculuk, sanatçıların yaklaşık 10 yıldır ulusal ve uluslararası festivallerde, çeşitli mekânlarda müziklerini icra etmeleriyle devam ediyor. Gitarda Erkan Oğur, davulda Turgut Alp Bekoğlu, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve saksafonda Engin Recepoğulları’ndan müteşekkilTelvin, Anadolu ruhuna doğaçlama yorumlar getiriyor. Konser 21.30’da başlıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.