Gerard Depardieu, IMF'nin eski Başkanı Kahn rölününde

Fransız aktör Gerard Depardieu, IMF’nin eski Başkanı Dominique Strauss-Kahn’ı oynayacak
Amerikalı yönetmen Abel Ferrara’nın, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) eski Başkanı Dominique Strauss-Kahn’ın cinsel taciz skandalıyla ilgili yapacağı filmin başrolünde Fransız sinemasının yıldızı Gerard Depardieu’yü oynatacağı bildirildi.
“King Of New York” ve “Bad Lieutenant” gibi filmlerin de yönetmenliği yapan Ferrara’nın, Strauss-Kahn skandalının bir film için iyi bir malzeme olduğunu savunduğu ve senaryoyu Bill Clinton ile Monika Lewinski, eski İtalya başbakanı Silvio Berluskoni gibi diğer politikacıların yaşadığı skandallarla zenginleştireceği belirtildi.
AMAÇ POLİTİK ENTRİKALARLA DOLU BİR FİLM
Strauss-Kahn skandalının da ötesinde, politik entrikalarla ilgili bir film yapılmaya çalışıldığını belirten Ferrara’nın yapımcısı Vincent Maraval, bu olaydan iyi bir film çıkıp çıkamayacağını henüz kestiremediklerini, ancak Ferrara, Depardieu ve oyuncu İsabelle Adjani’nin birlikte çalışmak istediklerinin kesin olduğunu söyledi.
Filmde Adjani’nin Strauss Kahn’ın eşini canlandırması bekleniyor.
Strauss Kahn 2011’in Mayıs ayında New York’ta konakladığı bir otelde, otel görevlisine tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanmış ve bir süre sonra IMF başkanlığından istifa etmişti.
KAHN CUMHURBAŞKANLIĞI YARIŞINDAN ÇEKİLDİ
Fransa’da Cumhurbaşkanlığı seçimi için Sarkozy’nin en güçlü rakibi olarak görülen Strauss Kahn’ın adaylıktan çekilmesiyle de birlikte, olayla ilgili farklı iddialar dile getirilmiş ve Kahn’ın Sarkozy’nin siyasi komplosuna kurban gittiği iddia edilmişti.
Daha sonra oda temizlik görevlisi Gineli Nafissatou Diallo’nun yalan ifade verdiği ve Strauss Kahn’a iftira attığı gerekçesiyle dava düşürülmüş ve yaklaşık 4 ay ABD’de tutuklu kalan Kahn Fransa’ya dönmüştü.AA

Leave a Reply

Your email address will not be published.