“Labirent” filminin basın gösterimi yapıldı

Timuçin Esen ile Meltem Cumbul’u 7 yıl sonra ikinci kez buluşturan Tolga Örnek imzalı “Labirent” filmine eleştirmenlerden tam not çıktı.
Yedi yıl önce çekilen “Gönül Yarası” filminin iki yıldızı Meltem Cumbul ile Timuçin Esen’i buluşturan “Labirent” filmi 23 Aralık Cuma günü seyirciyle buluşacak. Yönetmenliğini Tolga Örnek’in yaptığı “Labirent” filminin basın gösterimi dün Maçka Gmall Sinemaları’nda yapıldı.
Fikret ve Reyhan adlı iki Türk istihbaratçısının Türkiye’yi kaosa sürükleyecek ve Ortadoğu’daki hassas dengeleri bozacak acımasız bir saldırıyı önlemek için yaptıkları mücadeleyi anlatan film sinema eleştirmenlerinin beğenisini topladı.
Senaryosu da Tolga Örnek’e ait olan polisiye – aksiyon türündeki filmde başrol oyuncularına, Sarp Akkaya, Rıza Kocaoğlu, Ozan Bilen, Umut Kurt, Erdal Küçükkömürcü ve Altan Gördüm gibi önemli oyuncular eşlik ediyor. Çekimleri Mardin, İstanbul ve Frankfurt’ta gerçekleşen film, yüksek temposu ile dikkat çekiyor.
Eleştirmenler ne dediler?
Batıdaki formüller uygulanmış
Nil Kural (Milliyet gazetesi): “Labirent”, casus / aksiyon filmlerinin Batı’daki örneklerinin formülleri üzerinden yürüyen bir yapım. Ana akım çizgisini kaybetmeyen ve oyunculuk performanslarında bir aksama olmayan filmin 2 saatlik süresinde tempoyu ayarlama sorunu yaşandığından bahsedilebilir.
Bu film iş yapar
Alper Turgut (Cumhuriyet gazetesi):
Film fena değil. Senaryoda klişeler var ama film kendini izlettiriyor. Macera filmi izlemek isteyenler gidebilir. Meltem’den ziyade Timuçin’i beğendim. Oyunculukta gözüme batan bir şey olmadı. Bu film iş yapar.
Gişede iş yapar
Atilla Dorsay (Sabah gazetesi):
Güzel bir ajan filmi ama Tolga Örnek’in daha önceki filmleri gibi kişisel ve sanatsal bir film değil. Daha çok ısmarlama gibi geldi bana ama vaatlerini yerine getiren rahatça seyredilebilen bir film. Oyunculukları iyi buldum. Hepsi çok iyi. Herhalde gişede iş yapar. Tolga Örnek bize o kadar güzel filmler verdi ki bu, o çapta değil.
Düzgün ve temiz iş
Burak Göral (Arka Pencere Sinema dergisi):
Genelde Tolga Örnek’in işlerini beğeniyorum. Düzgün ve temiz bir işçilik kullanıyor. Burada da en çok o hoşuma gitti. Bir de inandırıcı olması için ekstra çaba harcanmış ki, bizde böyle şeyler çok zor oluyor. Türkiye’de ajanlık yapmanın stratejik olarak da, konum olarak da ne kadar zor olduğunun altını çizmekten geri kalmıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.