‘Belçika Grand Prix’sinde korkunç kaza: ‘Anthoine Hubert’ hayatını kaybetti

Anthoine Hubert, Formula 2’nin Belçika ayağındaki ilk yarışında geçirdiği kazanın ardından hayatını kaybetti.
Renault Formula 1 takımının genç sürücü programında yer alan Anthoine Hubert, bugün gerçekleştirilen Formula 2 yarışında büyük bir kaza yapmıştı.

Raidillon’un çıkışında sağ taraftaki bariyerlere çarpan Hubert, daha ne olduğunu anlamadan Juan Manuel Correa’nın kendisine çarpmasıyla daha büyük bir kazaya karıştı.

Olay yerine hemen sağlık ekipleri geldi ve genç pilot araçtan çıkarıldı. Hastaneye getirilen Hubert hemen tedavi altına alındı ancak TSİ 19:35’te hayata gözlerini yumdu.

FIA, yaptığı açıklamada Hubert’ın hayatını kaybettiğini doğruladı.

Geçen yıl GP3’te şampiyonluğa ulaşan Hubert, Paul Ricard ve Monako Formula 2 yarışlarında zafere ulaşmayı başarmıştı.

Büyük Formula 2 takımlarının dikkatini çeken Hubert’ın gelecek yıl da seride kalması bekleniyordu.

Yapılan açıklamada Hubert’e yüksek süratle çarpan Correa’nın da hastaneye götürüldüğü ve durumunun stabil olduğu açıklandı.

Kazaya karışan bir başka isim olan Giuliano Alesi de hastaneye götürüldü ancak kısa bir süre sonra taburcu edildi.

***

Formula 2 Belçika Grand Prix’inde yaşanan korkunç kazanın ardından yarış iptal edildi. Antoine Hubert ve Juan Manuel Correa’nın kazası sonucu Fransız pilot Antoine Hubert hayatını kaybetti. 22 yaşında ki pilotun ölümünün ardından Belçika’da ki yarış iptal edildi. Kazanın ardından çok sayıda ilk yardım ekibinin kazaya müdahale ettiği belirtildi. Sauber pilotu Juan Manuel Correa’nın durumunun da ağır olduğu öğrenildi.

Anthoine Hubert, ‘Belçika Grand Prix’sinde korkunç bir kazada hayatını kaybetti.

22 yaşındaki Fransız pilot, Spa’daki ünlü Eau Rogue turnuvasında 150mph’lik bir çarpışma sonucu hayatını kaybetti.

Şok edici olay, Formula 1 elemelerinin bitmesinden hemen sonra F2 yarışının ikinci turunda gerçekleşti.

Hubert’in arabası ağır bir şekilde bariyere çarptı ve arkadan gelen ve yoldan çıkma şansı olmayan Juan Manuel Correa’nın çarptığı araç yarış pistine geri döndü.

Correa’nın arabası Hubert’in araçına çarpınca araç iki parçaya bölündü.

Yarış görevlileri yarışı hemen durdurdu ve ardından yardımcılar ve sağlık görevlileri yarışa girerken yarış iptal edildi.

Geçtiğimiz sezon GP3 şampiyonluğunu kazanan ve bu yıl zaten iki Grands Prix kazanan Hubert, Renault Akademisi’nin pilotuydu.

Formula 2 Belçika Grand Prix Spor yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “Federasyon Internationale de l’Automobile (FIA), 12, 19 ve 20 numaralı arabaları içeren ciddi bir olayın 31.08 / 19’da 17: 07’de meydana geldiğini bildirmekten üzüntü duyduğunu bildirdi.