COVİD-19: Fransız çıplaklar kampında salgın alarmı!..

Akdeniz kıyısında bulunan ve natüristlerin tercih ettiği Cap d’Agde tatil beldesinde artan Covid-19 vakaları nedeniyle alarm verildi.

Fransa’nın Akdeniz kıyısında natüristlerin tercih ettiği kasabada Kovid-19 salgını yaşanıyor.

Fransız sağlık yetkilileri pazar günü yaptıkları açıklamada natüristlerin uğrak yeri olan Cap d’Agde kasabasında yaklaşık 100 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını belirterek salgını “çok endişe verici” diye niteledi.

Yerel sağlık yetkilileri pazartesi günü 38 kişinin, çarşamba günü de 57 kişinin daha testinin pozitif çıktığını açıkladı.

4 KAT DAHA FAZLA
Yetkililer koronavirüsün natürisler arasındaki bulaşma oranının kasabada yaşayanlara kıyasla 4 kat daha fazla olduğunu da vurguladı.

Kasabada kalıp evlerine dönen 50 tatilcinin de koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyuran sağlık yetkilileri gelecek hafta daha fazla testin sonucunun açıklanacağını ekledi.

EN FAZLA VAKA SAYISI
Salgın haberi Fransa’nın pazar günü 24 saat içinde 4 bin yeni Covid-19 vakası olduğunu duyurmasının ardından geldi. Bu mayıs ayından beri yaşanan en fazla vaka sayısı oldu.

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran da ülke genelindeki vaka sayısının artma riski olduğunu kabul etti.

Ancak durumun şubat ayıyla aynı olmadığını belirten Veran şu aşamada bahar aylarındaki ülke genelini kapsayan bir tecrit uygulamasının gündemde olmadığını da belirtti.