Londra Belediye Başkanı Johnson canlı yayında IQ testine tutuldu

Boris Johnson-IQ-testi-1Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, fakir insanların IQ’ları düşük olduğu için başarılı olamadıkları yönündeki açıklamasının ardından canlı yayında IQ testine tutuldu.

DÜNYA-Johnson bir soruya bile doğru yanıt veremeyince “Hiç kimse IQ’nun tek beceri kriteri olduğunu söylemedi” diyerek kendini savundu.

Fakir insanların başarısızlıklarıyla ilgili talihsiz açıklamalarının ardından ilk kez kamuoyu önüne çıkan Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, LBC radyosunda Nick Ferrari’nin programına katıldı. Eton ve Oxford mezunu politikacı, kendisine sorulan üç IQ sorunun birine bile doğru yanıt veremeyince canlı yayında madara oldu.

Belediye Başkanı’na sorulan sorulardan biri “Üç elmadan ikisini alırsanız kaç elmanız olur” şeklindeydi. Başkan Johnson, bu soruya “Bir elma” diye yanıt verdi.

OSMANLI TORUNU
Boris Johnson, GQ İngiltere dergisinin okuyucuları tarafından yapılan oylama sonucunda İngiltere’nin en etkili kişisi seçilmişti. Kraliçe Elizabeth’i ve Başbakan David Cameron’ı geride bırakan Johnson, aslında Osmanlı torunu. 48 yaşındaki Boris Johnson, Damat Ferit Paşa hükümetinde İçişleri Bakanı olarak da görev yapmış olan gazeteci Ali Kemal Bey’in torunu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.