100 metrenin flaş isimleri finale yükselmeyi bildi

Londra Olimpiyatları’nda erkekler 100 metrenin flaş isimleri Bolt, Gay, Powell ve Johan Blake yarı finale yükselmeyi bildi.
BT SPORTİF-Olimpiyat Stadyumu’nda yapılan 100 metre seçmelerinde dünyanın en hızlı atletleri Jamaikalı sprinter Usain Bolt, vatandaşları Asafa Powell ve Johan Blake ile ABD’li Tyson Gay, serilerini ilk sırada tamamlayarak yarı finale yükseldi.
Son olimpiyat şampiyonu ve dünya rekortmeni Bolt, dördüncü seriyi 10.09’luk derecesiyle ilk sırada tamamlayarak yarı finale yükseldi. Yavaş bir çıkıştan sonra ön sıralara yükselen Bolt, kendini yormadan yarışı birinci bitirerek turu geçti.
2005 ve 2007 yıllarında kırdığı dünya rekorunu, Pekin-2008’de Bolt’a kaptıran Asafa Powell da beşinci seriyi 10.04’lük zamanıyla ilk sırada bitirip yarı finale çıktı.
Olimpiyat seçmelerinde Bolt’u 100 ve 200 metrelerde geçmeyi başaran Johan Blake de altıncı seride 10.00’lık zamanıyla ilk sırada yer aldı ve turu geçti.
İlk seride yarışan ABD’li Tyson Gay de 10.08’lik zamanıyla yarışı ilk sırada bitirdi ve yarı finale yükselmeyi bildi.
ABD’li atletler Justin Gatlin ve Ryan Bailey ikinci ve üçüncü, Büyük Britanyalı atlet Dwain Chambers yedinci seriyi birinci bitirip yarı finale yükselen diğer ünlü atletler oldu.
Bu arada 7 seride en iyi dereceyi, 9.88 ile ABD’li Ryan Bailey elde etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.