Çin ile Güney Kore voleybolda da yine yapacağını yaptı

Filenin Sultanları’nın da bulunduğu B Grubu’nda bugün oynanan Çin – Güney Kore maçı öyle bir sonuçla bitti ki… Londra Olimpiyatları’nda aralarında oynadıkları badminton maçında şike yapan Çin ile Güney Kore voleybolda da yine yapacağını yaptı.
BT SPOR-Filenin Sultanları’na bu gece saat 22.00’da oynayacağı final niteliğindeki ABD maçı öncesi kötü haber… B Grubu’nda Filenin Sultanları’nı çok yakından ilgilendiren maçta Çin ile Güney Kore karşı karşıya geldi. Sultanlar için bu maçta en olmaması gereken skor taraflardan bir tanesinin maçı 3-2 kazanması idi ama maç tam da bu skorla bitti ve Çin, Güney Kore’yi 3-2 mağlup etti.
ÇİN-GÜNEY KORE ORTAKLIĞI
Son maçlar öncesi 7’şer puanlı Çin – Güney Kore karşılaşması taraflardan bir tanesinin 3-0 ve ya 3-1 üstünlüğü ile bitseydi, kaybeden takım sıfır puan alacağı için gruptan çıkamama ihtimali bulunuyordu. Ama öyle olmadı ve maç 3-2’lik sonuçla sona erdi ve iki takımda bir üst tura çıkmayı garantiledi. Badmintonda yine iki ülke sporcuları voleyboldakine benzer bir durumda aralarındaki maçta şike yaptıkları gerekçesiyle diskalifiye edilmişti.
MAÇI 3-2 BİTİRDİLER KENDİLERİNİ KURTARDILAR
Eğer maçı 3-2 kazanan Çin maçı 3-1 veya 3-0 kazansaydı, Sultanlar’ın işi daha kolay olacaktı ve ABD’den sadece 2 set almamız bir üst tura çıkmamız için yeterli olacaktı. Aksi durumda Güney Kore maçı 3-1 veya 3-0 kazansaydı bu kez grubun diğer takımı Brezilya, bugünkü zayıf rakibi Sırbistan’ı yenmesi durumunda gruptan çıkmayı büyük bir ihtimalle garantileyecekti.
B Grubu’nda son maçlar öncesi tüm maçlarını kazanan ABD, hem grup liderliğini dolayısıyla da gruptan çıkmayı garantilemişti.
EN GARANTİ YOL ABD’Yİ YENMEK
Böylece Sultanlar gruptan çıkmak için sadece Brezilya ile çekişecek. Bu akşam saat 20.00’de Brezilya, grupta tüm maçlarını kaybeden Sırbıstan ile, 22.00’da ise Filenin Sultanları, ise tüm maçları kazanan grup lideri ABD ile karşılaşacak.
İşte ihtimaller;
* Sultanlar, ABD’yi 3-0 ve 3-1 yenmesi durumunda Brezilya maçının sonucuna bakılmaksızın bir üst tura çıkacak.
* Eğer Brezilya Sırbistanı 3-0 veya 3-1 yenerse ve biz de ABD’yi yenemezsek, Filenin Sultanları olimpiyatlara veda edecek.
* Brezilya’nın Sırbistanı 3-2 yenmesi durumunda ise Sultanlar ABD’ye 3-2 yenilse dahi gruptan çıkacak.
* Brezilya’nın yenilmesi durumunda ise Sultanlar ABD’ye kaybetse dahi tur atlayan takım olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.