Felipe Massa için önemli bir sezon


Ferrari Takım Patronu Stefano Domenicali, 2012 sezonunun Felipe Massa için hayati önem taşıdığını söyledi.
Brezilyalı pilot, son iki sene takım arkadaşı Fernando Alonso’nun gölgesinde kaldı ve 2011 sezonu boyunca bir defa bile podyuma çıkamadı.
2012 sonunda anlaşması sona erecek olan Massa için Domenicali, Brezilyalı pilotun koltuğunu koruması için güçlü bir performans göstermesi gerektiğini belirtti. İtalyan patron, Massa’nı gerekeni yapacağını da ifade etti.
Domenicali, “Bu sene hayal edebileceğiniz gibi Felipe için önemli bir yıl. Ondan çok şey bekliyoruz ve o da kendisinden çok şey bekliyor. Gerçekçi olmamız gerek. Onun ve geleceği için hayati önem taşıyan bir sene bu ona yardım etmek için her şeyi yapacağız. Felipe’nin elinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyorum. Çünkü sahip olduğu potansiyel, çok ama çok güçlü. Dünya çapında bu konu ile ilgili neler konuşuluyor biliyorum ama Felipe’nin, baskı altında daha iyi bir performans gösterdiğini de biliyorum. Ondan harika bir sezon bekliyorum” dedi.
Domenicali ayrıca Alonso’nun takıma katıldığından bu yana ortaya koyduğu performansı överken “Herkesten daha ve daha fazlasını bekliyoruz. Geçen sene o araçla yaptıkları, performans seviyesi inanılmazdı. En üst seviye; araçta azamisini alabildik. Bu yüzden Fernando yine o seviyede performans gösterebilirse muhteşem olur. Şu anda yaptığından fazlasını isteyemem. Son bir iki senede Maranello’da, Ferrari’deki 20 senelik tecrübem boyunca gördüğüm herkesten fazla zaman geçiriyor. Bizimle; çünkü takımımıza güveniyor ve gelecekte daha fazla zafer istiyor.” dedi.
Bununla birlikte Domenicali, Massa’nın yerine Robert Kubica’yı düşündükleri yönünde çıkan haberleri yalanlasa da gelecek için kapıyı açık bıraktı.
Domenicali, “Planımız bu değil. Söylentiler olduğunu görebiliyorum. Elbette Robert Kubica ciddi yaralar almış büyük bir pilot ve şu anda normal hayata geri dönmek için sıkı bir şekilde çalışıyor. Bu yüzden her türlü fikir ve görüşme için bekleyip görmemiz gerek. Elbette o tip bir yaralanmanın iyileşmesi uzun zaman alır. Bu yüzden iyileşip iyileşmeyeceğini bekleyeceğimizi söyleyebilirim. Ama şu anda bir şey yok” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.