Sofuoğlu Antrenmanlarına Katıldı

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, gelecek yıl yarışacağı Dünya Supersport Şampiyonası müsabakaları için yeni takımı Lorenzini Kawasaki ile İspanya’da test antrenmanlarına katıldı.
Bu yıl Moto GP’nin bir alt dalı olan Moto2’de istediği sonuçları alamayarak gelecek sezon için daha önce mücadele ettiği Dünya Supersport Şampiyonası’nda yarışma kararı alan Sofuoğlu, İspanya’da Aragon ve Valencia pistlerinde test sürüşleri yaptı.
Kenan Sofuoğlu, yeni motosikletine uyum sağlayabilmek için sezon hazırlıklarına erken başlamak zorunda kaldığını söyledi.
Geçen yıl test antrenmanlarına çıkamadan yarışlara katılmak zorunda kaldığını anımsatan Sofuoğlu, “Kawasaki motosikleti kullanırken çok zorlandım. Testlerde iki kez kaza yaptım. Motoruma alışmaya çalışıyorum. Sezona erken başlamam gerekiyordu. Takım da bunun bilincinde ve ayda en az iki kez test sürüşü yapmayı planlıyor. Bu sene erken bir başlangıç yaptık” dedi.
Sofuoğlu, takımın ekonomik sıkıntısının bulunmadığını da anlatarak, “İyi bir hazırlık dönemi geçireceğim. Sezona hazır başlamak istiyorum. Dünya Supersport Şampiyonası’nda, 2012 sezonunda tekrar şampiyonluğa ulaşmak istiyorum” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.