Facebook kullanıcısının güvenlik endişeleri büyüyor


Facebook’un 800 milyon kullanıcısının güvenlik ile ilgili endişeleri gittikçe büyüyor.
ABD’nin en çok nefret edilen 10 şirketi araştırmasındaFacebook zirveyi kaptırmadı.
Müşteri memnuniyeti, müşteri ilgisi, ürün fiyatlaması ve marka etkisinin yanı sıra şirket kazançları, kar öngörüleri, ürün gelişimi, kalitesi ve marka değerinin ölçüldüğü araştırmadaFacebook, müşteri memnuniyetinde sınıfta kaldı.
EN ÇOK NEFRET EDİLEN ŞİRKET OLDU
800 milyon üzerinde kullanıcıya sahip olan Facebook, en çok nefret edilen markaların başında geliyor. ABD müşteri memnuniyeti endeksi sıralamasında, Facebook’un diğer sosyal medya sitelerine kıyasla daha düşük müşteri tatminine sahip olduğu görülüyor. Müşterilerin, şikayet ettiği konuların başında, kişisel bilgilerinin ihmali geliyor.
Kullanıcılarının diğer şikayetçi oldukları konulardan biri diğeri de Zaman Tüneli. Zaman Tüneli ile kullanıcıların verilerini bir başka kullanıcı ile kontrol ederek, arşivlenen ve Zaman Tümeli’ne geçmeden önce ulaşılamayan bu bilgileri kullanıcının izni olmaksınız ulaşılabilir hale getirdiği belirtiliyor.
Zaman Tüneli ile ilgili diğer eleştiri ise kullanıcıların kişisel verilerini paylaşma şeklini kullanıcıya önceden onaylatarak aldatıcı bir yol izlediği yönünde. 6 Aralık 2011’de hizmete giren Facebook Timeline’ın kullanıcısının bilgilerini görüntüleme şeklini değiştirmesi ve Timeline’a geçişte kullanıcıya bilgilerini ve fotoğraflarını düzenlemek ya da silmek için sadece iki gün süre tanıması kullanıcıların şikayetine neden oluyor.
ZUCKERBERG’DEN GİZLİLİK İTİRAFI
Facebook CEO’su Mark Zuckerberg Facebook’u kullanıcıların gizliliğine adadığını vurgulayarak, şirketin bu konuda bazı hatalar yaptığını ve bu hatayı şirketin iki yıl önce yeni gizlilik modeline geçişin kötü bir şekilde yönetilmesine bağladıklarını ve bu hatayı bir daha tekrar etmeyeceklerini belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.