Başbuğ’a suç duyurusu

Birleştirilen İrtica ile Mücadele Eylem Planı ve İnternet Andıcı davalarına bakan İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Bedrettin Dalan, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı hakkında yeni kararlar verdi.
Dalan’ın mallarına el konuldu
Dün görülen duruşmada alınan ara kararları açıklayan Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, davanın kırmızı bültenle aranan sanığı Bedrettin Dalan’ın, CMK’nin 248’inci maddesi gereğince vakıf malları hariç kalmak kaydıyla Türkiye’deki tüm mallarına, hak ve alacaklarına el konulmasına karar verildiğini belirtti.
Başbuğ’a suç duyurusu
Mahkeme heyeti, sanık savunmalarında ve belgelerde adı geçen eski emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunarak gereğinin yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı yazılmasını kararlaştırdı.
Emekli Tümgeneral Bakıcı’ya tutuklama
Terör örgütü yöneticisi olmakla suçlanan firari sanık emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı’nın yokluğunda tutuklanmasına ve hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarılmasına hükmedildi. Kararlarda Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün 30 Kasım 2011 tarihli yazısının dikkate alındığı belirtildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.