İndependent : “Çirkin bir boşanmadaki ilk vuruş”

yolsuzluk-operasyon-2013-27İndependent Gazetesi, Türkiye’deki yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili olarak, “Erdoğan’ın geleceği, eski müttefiki ile ihtilafın tehdidi altında” yorumuna yer verdi.

EXTRA-Türkiye’deki yolsuzluk ve rüşvet operasyon ile ilgili, ülkenin “en etkili şahsiyetlerinden ikisinin bir güç mücadelesi içinde olduğu belirtilirken, bunun Başbakanın yönetimine ciddi bir tehlike oluşturabileceği” yorumları yapılıyor. Ayrıca, “Erdoğan’ın geleceği, eski müttefiki ile ihtilafın tehdidi altında” savları da dile getiriliyor.

İngiliz İndependent gazetesi, Türkiye’nin “büyük bir rüşvet skandalı” ile sarsıldığını belirtirken yolsuzluk soruşturmasının birçok kişi tarafından, Erdoğan ile Gülen arasındaki “çirkin bir boşanmadaki ilk vuruş” olarak görüldüğünü yazdı.

Gazete, Erdoğan ile Gülen arasında patlak veren ihtilafın, hangisinin Türkiye’nin Müslüman çoğunluğunun desteğine sahip olduğu sorusunu gündeme getirdiğini, bu sorunun da seçimler öncesi önemli bir mesele olduğunu kaydetti.

Başbakan Erdoğan seçmenlerin yüzde 50’isinin civarında desteğine sahip olduğunu söylese de analistlerin skandalın seçimlerdeki şansına zarar verebileceğini söylediklerini belirten gazete, “AKP’nin seçim kampanyalarınının tümü, mega inşaat projeleri ve durmayan kalkınmaya dayalı. Aynı hükümet şimdi bu sektörlerde bir yolsuzluk sistemini kurmakla suçlanıyor” görüşlerine de yer verdi. ANKA

Leave a Reply

Your email address will not be published.