Odatv davasında virüs incelemesi

Gazeteciler Nedim Şener , Ahmet Şık ve Soner Yalçın’ın da aralarında bulunduğu 12 sanıklı Odatv davasında İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, virüslü olduğu öne sürülen belgelerin incelenmesi konusunda TÜBİTAK’tan rapor istenilmesine karar verdi.
Mahkeme TÜBİTAK’a yazı yazarak rapor hazırlayacak heyetteki isimlerin kendilerine gönderilmesini istedi. Geçtiğimiz duruşmada bilirkişiler Yılmaz Çankaya, Erdem Alparslan ve Tahsin Türköz’ün de aralarında bulunduğu 5 isim, TÜBİTAK’tan mahkemeye gönderildi.
AVUKAT ERSÖZ 5 İSİMDEN 4’ÜNE İTİRAZ ETTİ
Ancak bu isimlere Odatv davasının avukatların Hüseyin Ersöz itiraz etti. Bilirkişiler arasında bulunan Yılmaz Çankaya , Erdem Alparslan, Burak Bayoğlu ve Tahsin Türköz’e itiraz eden avukat Ersöz, “Bu 4 isimle verdikleri raporlar nedeniyle davalık olduk. Bu nedenle onlara güvenmiyoruz. Bu isimlerin hazırlayacağı bir raporu, objektif ve tarafsız olmayacağı için kabul etmeyeceğiz” dedi.
MAHKEME TÜBİTAK’TAN YENİ BİLİRKİŞİLER İSTEDİ
Avukat Ersöz’ün bu konuyu mahkeme heyetine iletmesinin ardından mahkeme yeni bir karar aldı. TÜBİTAK’a tekrar yazı gönderen mahkeme heyeti bilirkişi listesinin değiştirilmesini ve 5 kişilik yeni bilirkişi listesinin acilen gönderilmesini talep etti. Mahkeme heyetinin 5 kişilik listeden seçeceği 3 isim virüslü olduğu öne sürülen belgelerin incelenmesini yaparak, rapor hazırlayacak. (DHA)

Leave a Reply

Your email address will not be published.