Ankara’da oy sayımı sürüyor

Gökçek-Yavaş-2014-1AKP adayı Melih Gökçek de CHP adayı Mansur Yavaş da seçim zaferini ilan etti. Oy sayımı sürüyor.

Başkent’te seçim tarihinin en ilginç rekabetlerinden birisi yaşanıyor. Seçim sandıklarının açılmasının ardından sabahın ilk ışıklarına kadar AKP ve CHP arasında süren mücadele adeta baş döndürürerek devam ediyor.
ORANLAR SÜREKLİ DEĞİŞİYOR

Sandıkların yüzde 98,6′sı açılmış durumda.
Resmi olmayan sonuçlara göre AKP adayı Melih Gökçek %44,66
CHP adayı Mansur Yavaş %43,89 oranında oy almış durumda.
MANSUR YAVAŞ: BİR OY BİLE ÖNEMLİ
CHP adayı Yavaş, Ankara’da seçim sonucunun netleşmediğini söyledi. Yavaş, “Şu anda Çankaya’da sayılmayan 356 bin oy var. Yenimahalle’nin bir miktar oyu var. 44,04 bizim, 44,57 Gökçek. Çankaya’da yüzde 70′in üzeridne oyumuz var. Yenimahalle’de ise yüzde 50′ye 40 civarında oyumuz var. Büyük ihtimalle bunlar sayıldığı zaman seçimi kazanıyoruz.
Ankara’da her şey bitmedi. YSK’dan aldığım kesin bilgi. Seyranbağları’nda bir gerginlik var, üzerinde helikopter geziyor. AK Partili vekiller orada, çünkü Çankaya sayıldığı zaman sonucun ne olduğunu biliyorlar. Gökçek’in bizzat müdahalesi var. Sandıkta kazandığımızı masada kaybetmeyeceğiz” diye konuştu.
MELİH GÖKÇEK ZAFERİNİ İLAN ETTİ!
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ile kameralar karşısına çıkan Gökçek ise ; “Allah’a hamdolsun neticeyi aldık. Televizyon televizyon gezip seçimi aldığını iddia etti CHP adayı. Şu anda da netice itibarıyla bütün tutanakları topladık ve neticeyi aldık. Beni geride gösteren ajans da şu anda beni 2,5 puan önde göstermiş. Bundaki amaçları vatandaşı sokağa dökmekti. Bütün Ankaralılara teşekkür ediyorum. Karşımızda beşli altılı ittifak vardı. Bir tarafta CHP, bir tarafta MHP’den takviyeler diğer tarafta paralel yapıdan destekler. Yurt içinde baronlar yurt dışında beynelminel yapılar.Bu seçimde de zayıf halka olarak Ankara’yı seçtiler ama başarılı olamadılar. Ben de oyumu artırarak seçimi kazandım. Yedi düvel de birleşse Türkiye’ye Başbakan’a gücü yetmeyecektir.” dedi.
Oy sayım işlemleri ise sürüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.