Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç, yaşamını yitirdi

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde 5 Şubat’ta silahlı saldırıya uğrayan Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç, tedavi gördüğü GATA’da yaşamını yitirdi.
Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’nde pazar günü silahlı saldırıya uğrayan Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç tedavi gördüğü Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bu sabah yaşamını yitirdi.
Görev yaptığı Doğubeyazıt İlçesi’nde pazar günü öğle saatlerinde bir şarküteriden alışveriş yaptıktan sonra otomobiline doğru giderken silahlı saldırıya uğrayan savcı Hakan Kılıç, ağır yaralandı. Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından aynı akşam Sağlık Bakanlığı’nın ambulans uçağı ile Ankara’ya getirilen Hakan Kılıç, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındı. Boyun damarı yakını, kafatası ve biri de sırtından olmak üzere 3 ayrı yerinden aldığı kurşunlarla ağır yaralanan Kılıç, ameliyat sonrası Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi’ne alındı. Burada kalbi bir ara duran savcı Kılıç’a resüsitasyon uygulanarak hayata geri döndürüldü.
Tedavisi yoğun bakım destek ünitesine bağlı olarak sürdürülen Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamayarak bu sabah vefat etti.
SALDIRGANI ÖZEL EKİP ARIYOR
Saldırıyı gerçekleştiren, akli dengesi yerinde olmadığı ileri sürülen ve gasp suçundan sabıkalı kişinin yakalanması için polis ve jandarma özel ekip oluşturdu. Doğubayazıt’a komşu Taşlıçay İlçesi’nde olayla ilgili oldukları şüphesiyle gözaltına alınan 3 kişinin de sorgusu sürüyor.
ŞOK İDDİA
Öte yandan Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, 3 kurşunla vurulan Savcı Kılıç’ın siyasilerin de karıştığı söylenen önemli bir kaçakçılık olayının üstünde olduğu iddia edildi. Sözcü Gazetesinden Saygı Öztürk’ün dile getirdiği iddiaya göre Doğubeyazıt Cumhuriyet savcısı Hakan Kılıç önemli bir kaçakçılık olayının üzerine gidiyordu. Bu olayın içinde bazı siyasilerin de olduğu öne sürülüyordu. Yani tetikçilerin arkasınrda önemli bazı güçlerin olduğunu iddia etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.