KLM'den sıradışı hizmet

Hollandalı havayolu şirketi KLM, sıradışı bir hizmete başlayacak… Şirket, 1 Ocak’tan sonra yolcularına uçaklarda çöpçatanlık yapacak
Uçakla seyahat edecek ‘yalnız bekarlar’ dikkat! Dünyanın sayılı havayolu şirketlerinden olan Hollandalı KLM, kendisine iyi bir yol arkadaşı bulmak isteyenlere ‘seçme’ hakkı tanıyacak. Gelecek dönemde diğer havayolu şirketlerine de örnek olması beklenen uygulama ile KLM, yolcularına çöpçatanlık hizmeti sunacak. İngiliz gazetesi Daily Mail’in haberine göre; KLM’nin hedefinde özellikle sık uçuş yapan yolcular bulunuyor. Bu yolcuları kendisine çekmek isteyen KLM, ‘yanındaki yolcuyu seçme’ hakkı tanıma kararı aldı.
2012 yılının başından itibaren hayata geçecek olan uygulamaya göre; KLM ile sık uçuş yapan yolculara facebook gibi internet paylaşım siteleri üzerinden birer şifre verilecek. Yolcular bu siteye şifreleri ile girerek, yolculuk boyunca yanlarında oturacak ‘ideal yolcuyu’ hem zevklerine hem de görünüşüne göre seçebilecek. Karşı taraf da aynı taleplere cevap verdiği takdirde ‘ideal yol arkadaşları’ istekleri doğrultusunda check-in yapabilecek. Havacılık sektöründe büyük yankı uyandıran uygulamanın rağbet görmesi bekleniyor. Öyle ki, KLM’nin hayata geçirmesinin ardından çöpçatanlık hizmeti sunacak havayolu şirketlerinin sayısının artacağı ifade ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.