5 yıldızlı Chevrolet Cruze mükemmel bir aile otomobili

163 beygirlik motoru ve üstün performansı dikkat çeken Chevrolet Cruze Dizel kuralları değiştirmeye devam ediyor.
Tüm dünyada 1 milyondan fazla satarak şimdiden tarihe geçmiş modelin 163 Beygirlik motoru ile sınıfının en güçlüsü.
6 ileri manuel ve otomatik vites seçeneği
100 km’de 5.4 litre tüketimi ile gücünün yanı sıra yakıt ekonomisi sağlıyor.
Chevrolet Cruze, hem Hatchback, hem Sedan seçeneğinde, modern dış görünümü, geniş iç mekanıyla birleştirerek, çekici tasarımı, konforlu ve pratik kullanım alanları ile bir arada sunuyor.
Baz donanımından itibaren sekiz (8) hava yastığı ve Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC) standart.
EuroNCAP’ten rekor puanla 5 yıldızlı Chevrolet Cruze yüksek standart güvenlik özellikleri ve rekabetçi fiyatlarıyla mükemmel bir aile otomobili.
Nisan 2009’dan itibaren dünya genelinde büyük bir satış başarısı yakalayan ve geçtiğimiz aylarda 1 milyonuncusu satılan Chevrolet Cruze şimdi de dizel modeli ile dikkatleri üzerine çekiyor. İsteğe göre 6 ileri manuel ve otomatik vites seçeneği ile pazara sunulan Chevrolet Cruze163 beygirlik motoru ile de sınıfının en güçlü otomobili olma özelliğine de sahip. Chevrolet Cruze 100 km’de 5.4 litre tüketimi ile gücünün yanı sıra yakıt ekonomisi sağlıyor.
Autobest 2010 Ödülü’nün yanı sıra, Euro NCAP’ten 5 yıldız alarak güvenlikteki yetkinliğini kanıtlayan Chevrolet Cruze, sedan ve hatchback modelleriyle müşteriye sunuluyor. Chevrolet’nin global tasarım izlerini taşıyan Chevrolet Cruze, konforlu ve şık iç mekân tasarımı ile müşterilerin beğenisini kazanıyor. Chevrolet Cruze’da sekiz hava yastığı ve acil durumlarda ve zor yol koşullarında başarılı manevra yapılmasına yardımcı olan Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), ABS fren sistemi ve Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD) standart olarak sunuluyor. Chevrolet Cruze’un süspansiyonu, fren ve direksiyon sistemleri, çeviklik ve sürüş konforu arasında çok uyumlu bir denge kurmaya olanak tanırken, sürücüye rafine bir sürüş deneyimi de sağlarken rekabetçi fiyatlarıyla da mükemmel bir aile otomobili olduğunu kanıtlıyor.
Tasarım harikası
Chevrolet Cruze’da kullanılan iç mekân tasarım teması, klasik Chevrolet model tasarımı ipucunun modern bir anlatımı. Yine çok özel bir Chevrolet tasarım özelliği olan Corvette’in ‘çift renkli” kokpiti Chevrolet Cruze’da kullanılmıştır. ‘Çift renkli kokpit’ simetrisi içindeki ön panelde ekran ve kumanda düğmeleri uyum içinde ergonomik konumlandırılmıştır.
Çift renkli kokpit tasarımı, sınıfındaki en iyi arka koltuk diz ve baş mesafesi, elektronik iklim kontrollü klima, yağmur sensörü, ışığa duyarlı otomatik yanan farlar, ışığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası, grafik bilgi ekranı, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, elektrikli ön ve arka camlar, gelişmiş müzik sistemi, Aux-in girişi ve USB bağlantı noktası, direksiyondan kumandalı müzik sistemi,6 hoparlör , uzaktan kumandalı merkezi kilit, 16“ veya 17” alaşımlı jantlar, ekipmanları donanım seviyesine göre Chevrolet Cruze’da sunulmaktadır.
Chevrolet Cruze’un süspansiyonu, fren ve direksiyon sistemleri, Avrupalı sürüş zevklerini karşılamak için Avrupa yollarında geliştirildi. Çeviklik ve sürüş konforu arasında çok uyumlu bir denge kurabilen Chevrolet Cruze, sürücüye rafine bir sürüş karakteri de sağlar. Arkada, ileri düzeyde gelişmiş, bileşik krank yerleşim planı kullanıldı. Tutarlı bir şekilde tekerlek kamber açısı kontrolü sağlamanın yanı sıra bu süspansiyon sistemi, kompakt segmentte bir araç için özellikle çok değerli olan yer ve ağırlık tasarrufları sunar.
Tüm tekerleklerde elektronik kızaklamayı önleyici ABS fren sistemi, çekiş kontrolü (TCS) ve Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD), standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca tüm Chevrolet Cruze modellerinde Elektronik Denge Kontrolü Programı (ESC); sunulmaktadır. Sürücünün acil durumlarda ve zor yol koşullarında başarılı bir manevra kabiliyeti göstermesine olanak sağlar ve aracı kontrol altında tutmasına yardımcı olur. Tüm beş emniyet kemeri üç noktadan gergi sistemine sahiptir. Çocuk güvenliği için ISOFIX bağlantı noktaları hazırlığı bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.