Brüksel'in Vilvoorde İlçesi'nde Türk Aile yangın kurbanı oldu

Başkent Brüksel´in Vilvorde İlçesi´nde ikamet etmekte olan Ramazan Elçi(27), eşi Tuba Elçi(Çamsarı), küçük kızları Sıla(4) ve 40 günlük bebekleri Talay´ı yangın ateşi vurdu..
Brüksel hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır´ın kabinesinde çalışmakta olan Kemal Çamsarı´nın kız kardeşinin kızı olan Tuba Elçi´nin (Çamsarı) yangında eşi Ramazan Elçi ile birlikte ikamet ettikleri binanın ikinci katından atlayarak ağır yaralandıkları belirtilirken,Tuba´nın hayatını kaybettiği Ramazan Elçi´nin ise yoğun bakımda ameliyata alındığı öğrenildi..
İki küçük yavrunun ise yangın ağır yanıklarla hastaneye kaldırıldığı açıklandı..
Büyük üzüntü yaratan yangının 25 Aralık 2011 gecesi saat 05.00 sıralarında çıktığı sanılıyor..
Yangın binanı ikinci katında noel ağacı mumundan çıktığı şüphesi ile soruşturmanın sürdürüldüğü öğrenildi..
TAZİYEDE BULUNDULAR
Yangın haberine alan Brüksel Hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır, Brüksel Merkez Belediye Meclis üyesi Şevket Temiz, İnter-Media Bruxelles Yayınları Genel yönetmeni Yusuf Cinal ile Çamsarı Ailesi yakınları ve komşuları, Çamsarı ve Elçi Ailesi için taziyelerde bulunarak yaralılara acil şifalarda bulundular..
BÜYÜK ACI
Büyük üzüntü yaşadıklarını söyleyen Kemal Çamsarı;´ Şu an elimizde net bilgiler yok. Sadece kardeşim Tuba´nın yangın sırasında binanı ikinci katından atladığı ve hayatını kaybettiğini biliyoruz. Eşi Ramazan Elçi ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Kendisi ameliyata alındı.. Sağlık durumu ciddiyetini koruyor. İki minik yavrunun yaşatılması için büyük uğraş veriliyor´ demekle yetindi..
Öte yandan Ramazan Elçi´nin anne ve babasının yılbaşı tatili için Brüksel´e geldiği ve ailenin büyük sevinç içinde gece saat 01:00 kadar misafirlikte oldukları ve evlerine saat 01:30 sıralarında döndükleri öğrenildi..
ÇOCUKLARI KURTARMAK İÇİN ATLADILAR
Vilvoorde polisi;´ Yangını ihbar alır almaz olay yerine gittik. Tuba ve Ramazan yanan binanın önünde yerde yatıyorlardı. Çocuklarını kucaklarına alıp pencereden atlamışlardı.. Tuba´nın üç metre ötesinde 40 günlük Talay yatıyordu.. Baba Ramazan ise kızı Sıla ile birlikteydi.. Derhal yaralılara müdahale edildi ve hasteneye kaldırıldılar..´ diye aileyi bilgilendirdi. (Yenihaber)

Leave a Reply

Your email address will not be published.