Brüksel'in 'Gece Taksi-Dolmuşu'na ilgi artıyor

Belçika’nın başkenti Brüksel’in ‘gece taksi-dolmuşları’nı çalıştıran Collecto Şirketi, 2011’de toplam 94.597 yolcuya hizmet verdi.
Brüksel Bölgesi Ulaştırma’dan sorumlu Bakan Brigitte Grouwels, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Brüksel’in gece ulaşımı hususunda 2010 yılının Nisan ayında yapılan reformların da etkisiyle, gece taksi-dolmuşu hizmetinden yararlanan yolcu sayısında yüksek bir artış görüldüğünü bildirdi (aylık ortalama 7.883 yolcu).
Türkiye’de bir çok kentin alışkın olduğu dolmuş sistemini Başkent Brüksel’in ihtiyaçlarına uygun hale getiren ‘gece taksi-dolmuş’u, Ekim 2011’de toplam 10.499 yolcu sayısıyla rekor kırdı.
Haftanın 7 günü, 23:00 ile 06:00 saatleri arasında Başkent Brüksel sınırları içerisinde hizmet veren taksi-dolmuşlara otobüs duraklarında bulunan 200 ayrı noktadan ulaşmak mümkün.
Ücreti nedir?
Gece taksi-dolmuşu hizmetinden yararlanmak isteyen yolcular, 6 euro ödeyerek Brüksel içinde gece yarısı ulaşım sorununu çözmüş oluyor.
Masrafının yarısını müşterilerinden karşılayan Collecto taksi-dolmuşlarının kalan masrafını ise Brüksel Bölgesi karşılıyor.
2011 senesi boyunca sefer başına 2,33 yolcu ortalaması olan ‘gece taksi-dolmuşları’ müşterilere konforlu bir hizmet sunuyor.
Rezervasyon mümkün
Son olarak Bakan Grouwels, yaptığı açıklamada daha önce bu hizmetten yararlanan yolcuların bir dahaki sefere taksi-dolmuştaki yerini SMS (0493/49 49 49) veya sesli mesaj (02/ 800 36 36) yoluyla rezerv edebileceğini bildirdi.
Collecto gece taksi-dolmuşları, özellikle Cuma ve Cumartesi geceleri yoğun ilgi görüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.