Erdal Sarızeybek, Brüksel'de Türkiye'yi anlattı

Belçika Atatürkçü Düşünce Derneği´nin(BADD) davetlisi olarak Brüksel´e gelen Erdal Sarızeybek´i dinlemeye gelenler salona sığmadı..
2011 yılının en büyük ilgi gören konferanslarından birini veren Erdal Sarızeybek;´ Vatan mevzubahis ise gücümüzü birleştirmeliyiz… Bugün karşımızda bir silahlı terör örgütü var, adını biliyorsunuz;PKK..Bir de silahsız olanlar var.. Onları anlatmama gerek yok..Sizler onları da biliyorsunuz..Bu topraklar son kalemiz..Ya birlikte yaşayacağız, ya birlikte öleceğiz´ diyerek, üç saat süren konuşmasında önemli mesajlar verdi ve Türkiye´de ki gelişmeleri anlattı…
Belçika Atatürkçü Düşünce Derneğin´de gerçekleştirilen konferans öncesi konukları, Başkan Erdoğan Öztemur, Onursal Başkan Esat Ümit Ağca,eski başkan İsmail Sönmez, Kadın Kolları Başkanı Döne Sönmez, üyeler ve Çağdaş Dernekler Federasyonu Koordinötürü Okyay Karataş karşıladı.
Saygı duruşunu takibine İstiklal Marşı´nın hep bir ağızdan okunması ile başlayan konferansa ´ Türkiye´den geliyorum..Size biraz Türkiye´yi anlatayım´ diye başlayan Erdal Sarızeybek´i salondaki 300 yakın vatandaş, soluksuz ve adeta nefes almadan dinledi..
MONS´TA KONFERANS VERECEK
Erdal Sarızeybek, bugün(24 Aralık 2011 Cumartesi) Mons ADD´nin misafiri olarak, dernek lokalinde bir konferans verecek.
KONFERANS BAŞLIYOR
BADD Onursal Başkanı Esat Ümit Ağca´nın açılışını yaptığı konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın hep bir ağızdan söylenmesi ile başladı.
Ağca;´ Değerli Atatürkçüler, ülkemiz ve milletimiz çok ciddi bir dönemden geçmektedir.Ve Cumhuriyet düşmanları şimdiye kadar topladıkları güçle, emperyalizmin saldırısı ile son dönemlerde çok önemli ve kritik mevkilere geldiler. Bu gücü de kullanarak, ülkemizin birliğine karşı, milletimizin geleceğine karşı, büyük saldırılar yapmaktadırlar..Buna karşı Atatürkçüler ve Cumhuriyetçiler olarak direniyoruz..Direnmeye devam edeceğiz´ diyerek, konuşmacı Erdal Sarızeybek´i kürsüye davet etti.
TÜRKİYE´DEN NE HABER?
Adı; PKK denilen bir silahlı bir yapı ile Türk Silahlı Kuvvetlerin mücadelesi devam ediyor..
Türkiye´de daha dün bir uzman çavuşumuz şehit edildi, bir üst teğmenimiz yaralandı ve 21 terörist vuruldu. Sizler de tanıksınız..Paris´e gittiniz..Fransa Parlamentosu,sözde Ermeni soykırım iddialarını inkar edenler için suç sayan bir yasayı oyladı.Yani bir ermeni meselesi,Türkiye´de sorun olmaya devam ediyor..
ABD 2. BAŞKAN YARDIMCISI GELDİ
Memleketten daha başka ne haberler var diye soracak olursanız.. Geçen günlerde ABD Başkan Yardımcısı geldi. Başbakanı ziyaret etti. O ziyaretten sonra gitti Bizans, Ortodoks patriğini ziyaret etti. Bu durum bize şunu gösteriyor. Patriklik Atatürk zamanında bir kaymakamlığa bağlıydı. Bir yapı idi. Şimdi ne oldu?.. ABD 2.Başkanı, Başbakandan sonra Patriklik 2. ziyaretgah oldu. Heybeli Ada Ruhban Okulu açılsın diye Başkan Obama da gelmişti.Şimdi yardımcısı da aynı şeyi istiyor..
DİNLER ARASI DİYALOG!
Adı da ´Dinlerarası Diyalog´ adı altında Trabzon´da Sümela Kilisesi açılıyor..Van´da Akdamar Ermenilerin ibadetine açılıyor.Başka ne var,ne yok diye baktığımızda ülkemize;Toprak, konut satışları var..Madanle, limanlar, fabrikalar satılıyor..Yabancı geliyor..Parayı veriyor, istediğini satın alıyor..Bir de özel okullar var..Herkes bir özel okul açıyor.. Vakıflar, cemaatler, tarikatlar, İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar, Rumlar sürekli okullar açıyor..Yüksek okullar,liseler..Pansiyonlar, oteller, yurtlar açılıyor..
HALKIMIZ AYRIŞTIRILIYOR!
Başka ne var,ne yok derseniz?
Halkımız ayrıştırılıyor;Türk-Kürt,Alevi-Sunni diye! Ve bütün bunlar bizzat hükümetimizin eli ile oluyor! Bir olan,iri olan bütün olan halkımız etnik ve dini temelde ayrıştırılıyor..
Türk Ordusuna terör örgütü muamelesi yapılıyor,saldırılar sürüyor!..Beşiktaş Adliyesi´ne gelen bir asker içeri girdi mi bir daha çıkamıyor..
ARAP BAHARI VE IRAK!?
Peki memleketin etrafında neler oluyor?
Arap Baharı gelmiş! Bizim haberimiz olmamış! Biliyorsunuz ilk Arap baharı Irak´a gelmişti..Bu baharda 1,5 Milyon Müslüman öldürüldü,3 milyon Müslüman göç ettirildi. Bu baharın gücü ile Irak´ın güneyinde şimdi Şii-Sunni İç savaşı fiilen başlatıldı..
Yine bu ´Arap Baharı´ ile Mısır´da kardeş kardeşi öldürüyor..
Müslüman -Hıristiyan´ı, Hıristiyan -Müslüman´ı öldürüyor!
Libya´da aşiretler birbirini öldürüyor..Şimdi sıra Suriye´de ve ondan sonra ise sıra İran´da!
Diyeceksiniz ki, memleketten getirdiğin bu haberler iyi mi, kötü mü?
Karar sizin!
DÜNYANIN ORTASINDAYIZ..
Ben size şimdi tek, tek, tane, tane anlatacağım..Ben sizeanlatacağım, siz karar vereceksiniz..Bunun için memlekete bir bakmamız lazım..Nerede yaşadığımızı görmemiz lazım..İşte şu gördüğünüz dünya haritası.. Türkiye´nin yeri.. Sol tarafta Amerika kıtası, sağda üç eski kıtası, Afrika, Avrupa ve Asya..Türkiye´ye baktığınız şu ortada yer..Eski dünyanın tam merkezinde..Afrika,Avrupa ve Asyanın ortasında..Dünyasının tam ortasında..Üç kıtasının tam geçiş yolu üzerinde..Dünyanın merkezi..Böyle bir coğrafya başka bir yerde yok.. Türkiye, geçiş yolları üzerinde bir köprü..İnsanlık alemi, uygarlıklar, tarih bilgimize göre tüm uygarlıkları tek, tek sayın!..Bu topraklarda yaşamışlar..Etiler, Asurlar, BABİL, Persler, SÜMERLER,Akadlar, Frikyalılar, Bizans, Roma, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti…Bütün dinler,Musevilik, Hıristiyanlık, ve Müslümanlık bu topraklarda doğmuş..
HERKESİN GÖZÜ BU TOPRAKLARDA
Dünyanın en zengin toprakları..Suları, gölleri, nehirleri, madenleri, üç tarafı denizle çevrili ve dünyanın en zengin topraklarının sahibiyiz..Bu topraklar öyle zengin ki herkesin gözü bu topraklarda.. Amerikalılıran, Rusların, Fransızların, İngilizlerin..Kim olursa, olsun..Bu toprakların son iki bin yılına bakın, Romalılar ve Türkler var..(YeniHaber)

Leave a Reply

Your email address will not be published.