Almanya'da ölen 3 Türk çocuktan 1'inin yangından önce öldürüldüğü bildirdi

Almanya’da ölen 3 Türk çocuktan 1’inin yangından önce öldürüldüğü, kanıtların yok edilmesi için yangının kasıtlı çıkarıldığına ilişkin kanıtlar olduğu ileri sürüldü.
BT EXTRA-Almanya’nın Dortmund kentinde ölen 3 Türk çocuktan 1’inin yangından önce öldürüldüğü, kanıtlrın yok edilmesi için yangının kasıtlı çıkarıldığına ilişkin kanıtlar olduğu belirtildi. Dortmund polis sözcüsü, diğer iki çocuğun ölüm nedeninin otopsi bittikten sonra açıklanacağını bildirdi.
Cinayet ve kundaklama şüphesi Tuncelili Tüfekçi ailesinin oturduğu Fichte Caddesi 18 numaralı binanın zemin katında dün sabaha karşı yangın çıktı. Yangına müdahale için binaya giren itfaiye ekipleri 2 çocuğun cesedini buldu. 3’üncü çocuk ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede öldü. Ölen çocukların 12 yaşında Zilan, 10 yaşındaki Mehmet ve 4 yaşındaki Mustafa adlı kardeşler oldukları açıklandı. Polis, hastanede yaşamını yitiren Mehmet’in duman zehirlenmesi veya yanık nedeniyle değil şiddet gördüğü için öldüğünü açıkladı. Ancak Mehmet’in ne tür şiddet gördüğü konusunda bilgi verilmedi. Talihsiz ailenin komşuları Mehmet’in bıçaklanma sonucu kan kaybından hayatını kaybettiğini iddia etti. Komşular ayrıca olaydan sonra çocukların Bulgar asıllı üvey annesinin yanan binadan hızla uzaklaştığını ve elinin yaralı olduğunu anlattı. Olay sırasında baba Muharrem Tüfekçi’nin ise evde olmadığı belirtildi. Olayın ardından baba ve birlikte yaşadığı Bulgar asıllı üvey anne gözaltına alındı.
Polis tarafından şüpheli olarak gözaltına alınan Muharrem Tüfekçi, serbest bırakıldı ancak birlikte yaşadığı kadın şüpheli olarak gözaltında tutuluyor. Tüfekçi ailesinin komşuları ailenin yeterince ilgilenmediği çocuklara kendilerinin yiyecek, elbise ve hediyeler verdiklerini anlattı. Olayın ardından ailenin Alman komşuları evin önüne çiçekler bırakıp mumlar yakıp “neden?” anlamına gelen “Warum?” yazan bir karton bıraktı.
Cuma günü öğleden sonra gerekli incelemelerin ardından evden çıkarılan iki talihsiz çocuğun cesetleri cenaze aracına konuşurken, olay yerine gelen ve 4 yıl önce yaşamını yitiren çocukların öz annelerinin akrabaları ile ailenin komşuları feryat ederek göz yaşlarına boğuldu.DHA

Leave a Reply

Your email address will not be published.