”Avrupa’nın Geleceği ve Türkiye”

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı İKV Tarafından Düzenlenen ”Avrupa’nın Geleceği ve Türkiye” Başlıklı Webinara Katıldı

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) tarafından 19 Şubat 2021 tarihinde düzenlenen “Avrupa’nın Geleceği ve Türkiye” başlıklı webinara katıldı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, AB’nin sınamaları, AB’nin geleceği tartışmaları, AB’nin geleceğine Türkiye’nin katkıları ve Türkiye-AB ilişkilerindeki mevcut duruma ilişkin görüşlerini paylaştı.

Büyükelçi Kaymakcı, AB’nin geleceğinin karşı karşıya olduğu sınamaları aşmakta göstereceği başarı ile doğrudan bağlantılı olduğunu ve Türkiye’nin her bir sınamayı aşmasında AB’ye önemli katkı sağlayabileceğini vurguladı. Büyükelçi Kaymakcı gelecekte küresel sorumluluklar üstlenen, güçlü, kapsayıcı ve vizyoner bir AB görmek istediğimizi belirtti ve AB ile ortak geleceğimizi beraber inşa etme yönünde ülkemizin her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğunu ifade etti.