Çeşme turizmine yılbaşı bereketi

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yakup Demir, yılbaşı kutlamaları için ilçedeki otellerin doluluk oranları ve taleplerin yüzde 80’lere ulaştığını bildirdi.
Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çeşme’de son 5 yıldır yılbaşı kutlama etkinliklerinin, sektör olarak da beklentilerinin üzerinde olduğunu belirtti.
Alaçatı sokakları ve Çeşme Marina’nın, yılbaşı kutlama noktaları haline geldiğine işaret eden Demir, ”Çeşme’de 5 yıl öncesine baktığımızda yılbaşı kutlamalarının bu seviyeye geleceğini düşünemiyorduk. Artık Çeşme, yılbaşı kutlamalarında kabına sığamayacak bir konuma geldi. Şu anda Çeşme’de yılbaşı günü için doluluk oranları ve talepler yüzde 80’lere ulaşmış durumda” diye konuştu.
-2012 yaz sezonu hazırlıkları başladı-
Demir, turizmcilerin 2012 yaz sezonu için çalışmalara başladıklarını da belirterek, Çeşme’yi bu yaz sezonuna ciddi projelerle hazırladıklarını bildirdi.
Bu kapsamda öncelikle ilçedeki plajların, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirilecek olan ve kalite standardını gösteren ‘yıldız’ uygulamasına dahil edilmesi için çalışma yürüteceklerini anlatan Demir, şunları kaydetti:
”Duş, güvenlik, tuvaletler ve güvenlik kasaları ile verilen hizmeti baz almak suretiyle plajlara, kalitesini gösteren yıldız verilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığının desteklediği bu projenin uygulanması için kaymakamlık ve belediye yetkilileri ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu projede pilot bölge, Ilıca Plajı olacak.”
-Hedef 2013’te Türkiye birinciliği-
Demir, bu çalışmanın yanı sıra Çeşme’nin turizm değerini artırmaya yönelik tanıtım çalışmalarına da hız vereceklerini ifade ederek, şöyle devam etti:
”Çeşme’yi 2012 yılına hazırlamak için sinemalarda tanıtım filmleri gösterilecek, ayrıca gazetelere ilanlar verilecek. Billboardlarda da Çeşme fotoğrafları yer alacak. Çeşme’nin turizm değerlerini ve doğal güzelliklerini yurtiçi ve yurtdışı fuarlarında da tanıtmaya devam edeceğiz. Çeşme şu anda Türkiye’de tatil lokasyonları arasında ikinci sırada görülüyor. 2013 yılındaki hedefimiz ilçeyi ilk sıraya taşımak. Çeşme’yi dünyada da ön plana çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.