Dortmund kentinde üç Türk çocuğunun bıçaklanarak öldürüldükleri kesinleşti

Almanya’da Tüfekçi ailesinin 3 çocuğunun öldüğü yangınla ilgili olarak gözaltına alınan Bulgar M.D.’den çelişkili ifade.
BT EXTRA-Almanya’nın Dortmund kentinde önceki gün yanan evde bıçaklanmış olarak bulunan üç Türk kardeşin ölümüyle ilgili baba Muharrem Tüfekçi’nin birlikte yaşadığı Bulgar Milka D. tutuklandı. Çocukların annesi Ayla, üç yıl önce balkondan düşerek ölmüştü.
Almanya’nın Dortmund kentinde yanan evlerinde ölü bulunan üç Türk çocuğunun yangından önce bıçaklanarak öldürüldükleri kesinleşti. Dortmund Savcılığı kardeşlerden 12 yaşındaki Zilan ile 4 yaşındaki Mustafa’nın olay yerinde, 10 yaşındaki Mehmet’in de hastanede can verdiklerini açıkladı. Önce gözaltına alınan ancak olayla ilgisi bulunmadığı belirlenen baba Muharrem Tüfekçi’nin Bulgar asıllı sevgilisi ise cinayetin bir numaralı zanlısı olarak halen sorgulanıyor. 29 yaşındaki Bulgar M.D.’nin poliste çelişkili ifade verdiği öğrenildi.
KANLI ELLERİYLE SOKAĞA FIRLADI
Polisten alınan bilgiye göre Bulgar kadın, sabah saat 05.00 sıralarında odalarında uyuyan çocukları bıçaklayıp, evi ateşe verdikten sonra üstü başlı kanlar içinde dışarı çıkarak evin 300 metre uzağındaki bir kahvede bulunan Muharrem Tüfekçi’ye giderek saldırıya maruz kaldığını söyledi.
Bunun üzerine kahvedekilerle birlikte eve doğru yürüyen Muharrem Tüfekçi binadan alevlerin yükseldiğini gördü. O sırada itfaiye de geldi. Eve giren itfaiye erleri çocukların ikisinin öldüğünü, birinin de ağır yaralı olduğunu tespit ettiler. Zilan ve Mustafa olay yerinde yaşamlarını yitirmişlerdi. Mehmet ise kaldırıldığı hastanede kan kaybından can verdi. Sağlık ekipleri ölümlerin yangın veya dumandan değil, bıçaklanma suretiyle meydana geldiğini belirledi.
Olay yerine gelen polisler Muharrem Tüfekçi ile Bulgar sevgilisini gözaltına aldılar. Sorgulamadan sonra suçsuz olduğu anlaşılan baba Tüfekçi serbest bırakılırken, Bulgar kadının sorgulamasına devam ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.