Emekli Orgeneral Teoman Koman hayatını kaybetti

Orgeneral-Teoman Koman-2013-128 Şubat Davası sanığı eski Jandarma Genel Komutanı emekli orgeneral Teoman Koman 77 yaşında İstanbul’da tedavi gördüğü GATA’da yaşamını yitirdi.

EXTRA-Koman, 28 Mayıs 2012’de’de 28 Şubat soruşturması kapsmaında gözaltına alındı. Hakim, yaşı ve sağlık sorunları nedeniyle Koman’ın tutuksuz yargılanmasına karar verdi ancak savcı bu karar karşı çıktı.

Daha sonra tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne konulan Koman, sağlık sorunları gerekçesiyle Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 Eylül 2013’de tahliye edilmişti.

GATA’DA UYUTULUYORDU
Koman, İstanbul’daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) yoğun bakımda anestezi bölümünde uzun süredir uyutuluyordu. 28 Şubat davasına bakan Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliyesine karar verilen Koman’ın cezaevinden çıktığından bu yana İstanbul GATA’da olduğu öğrenildi.
ASKERİ CENAZE TÖRENİ YAPILACAK
Koman için İstanbul’da askeri cenaze töreni yapılacağı bildirildi.

28 ŞUBAT’IN KOMUTANIYDI
29 Ağustos 1988 ile 27 Ağustos 1992 tarihleri arasında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarlığı da yapan Koman, 28 Şubat döneminde 1995 ile 1997 yılları arasında Jandarma Genel Komutanı olarak görev yapmıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.