İstanbul’da bu sabah başlayan yolsuzluk operasyonu büyüyor

Polis-Operasyon-2013-1İstanbul’da bu sabah başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu büyüyor. Ünlü işadamları Ali Ağaoğlu ve Reza Zarrab, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğulları, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan gözaltında.

EXTRA-İstanbul’da rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında aralarında işadamı Ali Ağaoğlu ve Reza Zarrab’ın da bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı. Ayrıca Gözaltına alınan isimler arasında Ali Ağaoğlu’nun yanı sıra Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğulları, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da bulunduğu iddia ediliyor.

İstanbul’da aralarında ünlü işadamlarının bulunduğu isimlerin evlerine baskın düzenlendi. Çok sayıda gözaltı var. Mali Şube ekipleri uzun süredir devam eden hazırlık çalışmalarının ardından kamu ihalelerinde fesat ve rüşvet operasyonu başlattı. Sabaha karşı başlayan operasyonda önceden tesbit edilen 18 adrese baskın yapıldı. Aralarında Türkiye’nin önde gelen işadamlarının da bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.

BAKAN’IN OĞLU DA GÖZALTINDA
Gözaltına alınan isimler arasında Ali Ağaoğlu’nun yanı sıra Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğulları ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de bulunduğu ileri sürülüyor.

ÇAĞLAYAN TOPLANTISINI İPTAL ETTİ
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile katılacağı; Gölbaşı Eğitim ve Sosyal Tesisi’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredilmesine ilişkin protokolün imza törenini iptal etti. Bu sabah saat 09.45’te Ekonomi Bakanlığı’nda yapılması planlanan törene TBMM Başkanı Cemil Çiçek de katılacaktı.

BANKA GENEL MÜDÜRÜ DE VAR
Operasyon kapsamında Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da gözaltında alındığı ileri sürüldü.

BİLGİ ALINMASI İÇİN DAVET EDİLDİ

Öte yandan Ağaoğlu Grup CEO’su Hasan Rahvalı, Ali Ağaoğlu’nun gözaltında olduğu iddiaları üzerine “Gözaltında değil. Bilgi alınması amacıyla emniyete davet edildi” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.