Kocasakal: "Üzüntümüz büyük"

Ümit Kocasakal-2015-1İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, Çağlayan Adliyesi’nde şehit savcı Mehmet Selim Kiraz için düzenlenen tören sonrası “Adliyede var olan güvenlik meselesi suçlamalardan uzak ortak bir diyologla çözülmelidir. Dün Berkin Elvan’ın babası, emniyet herkes büyük çaba sarf etti. Üzüntümüz büyük” dedi.
Kocasakal’ın açıklamalarından satırbaşları.
Bu terör eylemini yapanların avukatlıkla ilgisi yok. Herkesin bu psikolojik ortamda soğukkanlı olması ve açıklamalarına dikkat etmesi gerekir. Adliyede var olan bu güvelik zaafı hepimiz için bir sorundur. Bu güvenlik meselesi suçlamalardan uzak ortak bir diyalogla çözülmelidir ve biz buna açığız. Bu tür terör eylemlerine karşı birlik olma zamanıdır. Kısır çekişmelere girilmesi çok yanlış olur. Çok üzüntülüyüz.
Hele ki bu ruh haliyle içeride yaşananlarla ilgili bir şey söylemek istemiyorum…. O süreç içerisinde herkes çok büyük çaba sarf etti, bizzat şahidim. Ben de görüşme yaptım, emniyet görüşmeler yaptı, Berkin Elvan’ın babası geldi görüştü, görüşmeler yaptı, olağanüstü çaba sarf etti.
Üzüntümüz acımız çok büyük, zaman geçtikten sonra bir takım şeyleri daha soğukkanlılıkla konuşmak gerekir. O konuda bir şey söylemek istenmiyorum. Savcımızın eşiyle görüşüp umutlu olduğumu belirtmiştim ama kendisini telkin etmeye çalıştık ama o ortam içerisinde aksi bir şey yapma şansınız da yoktu. Öyle bir algılama içerisindeydim, içim öyle söylüyordu, kötü bitmeyecek gibi hissettim ama yanılmışım… Böyle bitmemeliydi, acımız büyük
Herkes çok çaba sarf etti, böyle bitmemeliydi…

Leave a Reply

Your email address will not be published.