Bahçeli, ‘yolsuzluk’la ilgili açıklamalanda bulundu

Bahçeli-yolsuzluk-açıklaması-1MHP Başkanı Devlet Bahçeli geçen salı günü başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili olarak açıklamalanda bulundu.

EXTRA-Geçen Salı günü başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili olarak konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Hükümet Türk polisiyle boğuşmayı bırakmalı, sahip olduğu siyasi imkânlara dayanarak haysiyetli emniyet mensuplarına güç gösterisi yapmaktan bir an önce vazgeçmelidir. Türk polisi yalnız ve sahipsiz değildir. Ve daha da önemlisi Türk polisi AKP’nin kötü ve art niyetlerine bırakılmayacak kadar değerli ve önemlidir” açıklamasında bulundu.

İSTİFA ETSİNLER
“Başbakan Erdoğan, ayakkabı kutularından fışkıran milyon dolarları, yatak odalarından çıkan kasaları ve para sayma makinelerini görmek yerine; polislerimizin olay mahallerindeki oturma şeklinden salladıkları tespihe kadar kafayı takmış ve sinir küpüne dönmüştür” diyen Bahçeli sözlerini “Konu ‘hükümet- cemaat’ anlaşmazlığı olarak görülmemeli ve bu şekilde yorumlanmamalıdır. Adı yolsuzluk haberlerine karışan, rüşvet aldığı söylenen, çocuklarının evinden para madenleri bulunan hükümet üyeleri hakkında derhal istifa veya azil süreci başlatılmalıdır. MHP Lideri Devlet Bahçeli aynı zamanda soruşturmayı yürüten savcılarla ilgili siyasi operasyon teşebbüsleri, yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyaları yapıldığını iddia ederek “Bu misliyle AKP’ye dönecek ve bu zihniyeti çok zor durumlara sokacaktır” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.