TSK’dan jandarma açıklaması…

Jandarma Genel Komutanlığı-1Genelkurmay Başkanlığı jandarmanın İçişleri Bakanlığı’na bağlanacağı yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı.

EXTRA-Genelkurmay Başkanlığı jandarmanın İçişleri Bakanlığı’na bağlanacağı, sınır koruma görevinin jandarmadan alınarak kurulacak özel birliğe verileceği yönündeki haberler konusunda açıklama yaptı. Genelkurmay, jandarma teşkilat yapısında değişiklik yapılamasına yönelik bir çalışma ya da projenin bulunmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde basında son günlerde yer alan, jandarma teşkilat yapısında değişiklikler yapılacağına ilişkin haberler konusunda tek cümlelik bir açıklama yer aldı. Açıklamada, “Jandarma Genel Komutanlığının mevcut teşkilat yapısında değişikliğe yol açabilecek herhangi bir çalışma/proje bulunmamaktadır” denildi.

Kasım ayı Yüksek Askeri Şurası’nda, Türk Silahlı Kuvvetleri teşkilat yapısında kapsamlı değişiklikler yapılacağı, bu değişiklikler arasında jandarmanın da İçişleri Bakanlığı’na bağlanacağı, sınır koruma amacıyla Jandarma dışında özel birlikler oluşturulacağı yönünde kararlar alındığı haberleri yayınlanmıştı. (ANKA)

Leave a Reply

Your email address will not be published.