Tutuklanan hakim: Tehlikedesiniz

Metin Özçelik-Mustafa Başer-2015-2FETÖ üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanan hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer “Türkiye’de hukuk güvenliği yok..Tehlikedesiniz” uyarısında bulundu.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Silivri Cezaevi’nde tutuklu hakimleri ziyaret etti. İki hakim Tanal’a ‘’Verdiğimiz kararlar anayasaya, kanunlara, uluslararası sözleşmelere uygun. Fethullah Gülen’i hiçbir zaman tanımadık.Her vatandaşın basından bildiği kadarını biliyoruz’’ dediler ve şunları söylediler:
‘’Bu tutuklama, oluşturulan baskı Türk milletine yapılıyor. Bugüne kadar hiçbir kayırma işlemi yapılmadı. Görev, nöbet usulü Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından otomatik olarak UYAP üzerinden yapıldı. Burada bir şaiya olamaz. Bu konuyla ilgili emsal kararlarda bulunuyor.Yürütme tarafından yargıya, hakimlere, savcılara gözdağı veriliyor’’
“UCU İKTİDARA DAYANIRSA”
Hakimler, ‘’Ucu iktidara dayanan davalarda aynı durumun yaşandığını’’ da savunarak ‘’ Deniz Feneri, 17-25 yolsuzluk soruşturması…Ucu iktidara dayanan soruşturmalarda, hangi hakim savcı varsa sonuç aynı, tutuklamalar yapılıyor. Türkiye’de hukuk güvenliği yok. Hakim ve savcıların tutuklanması demek vatandaşın tutuklanması anlamına gelir. Vatandaş mağdur olduğunda hukuk limanına sığınır ama şimdi her vatandaş tehlikede’’ dediler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.