Uludağ'da sezon açıldı

Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’daki 22 otel ve kamu kurumlarına ait bazı konaklama tesisleri, 5 bin yatak kapasitesiyle kapılarını tatilcilere açtı.
Yoğun yılbaşı rezervasyonları ve şimdiden başlayan müşteri kabulleri nedeniyle hareketlilik yaşanan tesislerde, yılbaşında tam doluluk bekleniyor.
Güney Marmara Turistik Otelciler Birliği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Uludağ’daki ”oteller bölgesi”nin, I. ve II. gelişim olmak üzere, iki bölgeye ayrıldığını, burada 22 otel, mekanik tesisler ve kamu kurumlarına ait bazı konaklama tesislerinin hizmet verdiğini kaydetti.
Uludağ’daki konaklama tesislerinin 5 bin yatak kapasitesine sahip olduğunu belirten Beceren, 2011-2012 sezonunu açtıklarını bildirdi.
Beceren, kayak sporunun yanı sıra snowboard ve kar motosikletiyle gezinti gibi aktivitelere imkan sunan Uludağ’da yine çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayacaklarını belirterek, rezervasyonların, kar yağışının yüzünü göstermesiyle birlikte başladığını hatırlattı.
-Yılbaşında tam doluluk-
Yılbaşı ve sömestre döneminin, otelciler için son derece önemli olduğunu vurgulayan Beceren, şu ana kadar gelen taleplerin son derece umut verici olduğunu söyledi.
Beceren, rezervasyon, sezon hazırlık çalışmaları ve müşteri kabulü nedeniyle tesislerde hummalı bir çalışmanın sürdüğünü dile getirerek, ”Talep çok iyi durumda. Bazı oteller şimdiden rezervasyonlarını kapattı. Yılbaşına kadar tam doluluk bekliyoruz. Rezervasyon yaptıranlar arasında öğrenci grupları, aileler ve kış sporu tutkunları, hemen her kesimden tatilciler var” diye konuştu.
Yabancı turistlerin de geçmiş yıllarda olduğu gibi Uludağ’a ilgi gösterdiğine değinen Beceren, ”Christmas nedeniyle birçok yabancı turist de Uludağ’ı tercih etti, yeni yılı Uludağ’da karşılayacaklar” dedi.
Beceren, mekanik tesislerde tek bilet uygulamasına geçtiklerine de değinerek, ”Uludağ’da kayak maliyetlerini düşürdük. Herkes istediği kadar özgürce kayak yapabilecek. Tatilciler, bu imkanı iyi kullansınlar” diye konuştu.
-Yılbaşı ve sömestre tatili-
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş da Uludağ’ın, Bursa’nın en önemli turizm destinasyonu olduğuna dikkati çekti.
Akkuş, ”oteller bölgesi”nde, Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, ilgili bakanlık ve otel yatırımcılarının gayretleriyle yürütülen rehabilitasyon çalışmalarının önemine dikkati çekerek, Uludağ’ın eski popüler günlerine geri dönmesini amaçladıklarını, bunun için seyahat acentelerinin de çok önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Yılbaşı ve hemen ardından gelen sömestre tatili için Uludağ’ın iyi değerlendirilmesi gerektiğini, bunun Bursa turizmi açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Akkuş, ”Yılbaşında otellerde yüzde 100 doluluk bekliyoruz” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.