Erkan Haberal hakkında takipsizlik kararı

Erkan-Haberal-2015-1Erkan Haberal ve İsmail Kavuncu’nun da aralarında bulunduğu 6 kişi hakkında takipsizlik kararı verildi.
CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ın oğlu Erkan Haberal ile Eyüp’ün AKP’li eski Belediye Başkanı İsmail Kavuncu’nun da aralarında bulunduğu 13 kişi hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Erkan Haberal ve Kavuncu’nun da aralarında bulunduğu 6 kişi hakkında takipsizlik kararı verildi. Diğer kişiler hakkında ise iddianame hazırlandı.
CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ın oğlu, MHP Ankara Milletvekili adayı Erkan Haberal ile AKP’li eski Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu’nun da aralarında bulunduğu 13 kişi hakkındaki “cinayet soruşturması”nda, Haberal ve Kavuncu’nun da aralarında bulunduğu 6 kişi için takipsizlik kararı verildi.
7 şüpheli hakkında ise “Tasarlayarak kasten adam öldürme”, “Tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” ve “Tasarlayarak öldürmeye azmettirme” suçlarından dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
5 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 2009 yılında işlenen bir cinayete ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında geçen ay gözaltına alınan 13 şüpheliden 5′i, “Tasarlayarak kasten adam öldürme” suçundan tutuklanırken, Erkan Haberal Emniyet’teki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.
HABERAL’IN DA ARALARINDA BULUNDUĞU 6 KİŞİYE TAKİPSİZLİK
Anadolu Örgütlü Suçlar, Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı, 7 şüpheli hakkında, “Tasarlayarak kasten adam öldürme”, “Tasarlayarak kasten adam öldürmeye teşebbüs” ve “Tasarlayarak öldürmeye azmettirme” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı.
Erkan Haberal ve İsmail Kavuncu’nun da aralarında bulunduğu 6 kişi hakkında ise “Suç işlemek amacı ile örgüt kurma, yönetme, üye olma”, “Tasarlayarak kasten adam öldürme” ve “Tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından ‘yeterli şüphe oluşturacak delil bulunmadığı’ gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.
Hazırlanan iddianame Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde şüphelilerin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.