Haydarpaşa Garı yangını davasında 3 sanık beraat etti

Haydarpaşa GarıHaydarpaşa Garı yangını davasında, taksirle yangına sebebiyet verdikleri iddia edilen 2 tadilat işçisi ve izolasyon çalışmasını yürüten şirketin sahibi 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Diğer 3 sanık beraat etti.

PLUS-Haydarpaşa Garı’nın tamiratı sırasında çatıda çıkan yangınla ilgili olarak ‘taksirle yangına sebebiyet vermek’ suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanıklardan, çatıda izolasyon çalışması yapan Zafer Ateş ve Hüseyin Doğan adlı işçiler ile izolasyon çalışmasını yürüten şirketin sahibi Hüseyin Kaboğlu 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. “Genel güvenliğin taksirle tehlikeye sokulması” suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan TCDD mimarı Suavi Günay ve mühendis Ayşe Kaplan ile izolasyon çalışmasını yürüten şirketin sahibi İhsan Kaboğlu ise beraat etti.

Mahkeme Hakimi Nuh Hüseyin Köse, “zararın karşılanmamış olması, suçun tarihi bir binaya karşı ciddi bir ihmal sonucu işlenmiş olmasına göre hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, cezanın ertelenmesine veya seçenek yaptırımlara dönüştürülmesine yer olmadığına da karar verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.