İstanbul'un her yanı masaj salonları ile doldu

İstanbul’un her yanı ‘erkeklere özel hizmet’ veren masaj salonları ile doldu. Ruhsatlarını ise hamamdan nakliye şirketine kadar farklı isimler ile alıyorlar.
BT PLUS-İstanbul ’da ‘gizemli masaj salonları’nın sayısı gün geçtikçe artıyor. Radikal’in haberine göre özellikle merkezi yerlerde sayıları giderek artan masaj salonlarına emlakçılar bile yetişemiyor. Masaj salonları içinde belediyeden hamam adı ile ruhsat alan da var, kendisini nakliye şirketi olarak gösteren de…
Sadece Anadolu yakasında yüzlerce masaj salonu müşterilerine ‘hizmet’ veriyor. Yoğun olarak erkeklerin ‘müşteri’ kategorisinde değerlendirildiği masaj salonları sanal âlemi de kendilerini ve ‘masözlerini’ tanıtmak için kullanıyor. Alınan bilgiye göre Kadıköy’de sadece 250 adet masaj salonu yer alıyor. İlçenin masaj salonları açısından en çok rağbet gören bölgesi de hayli ilginç: Kadıköy Belediye Başkanlığı binasının tam karşısındaki muhit. Belediyeye birkaç adım mesafede sadece 7 adet masaj salonu bulunuyor.
Bu rakamsal artış yüzünden muhitte artan şikâyetler nedeniyle masaj salonu işletmecileri yerlerini onlara vermek istemeyenlere karşı ilginç yöntemler geliştiriyor. Konu hakkında bilgi veren bölge emlakçıları “Yer kiralayabilmek için nakliye şirketi kuranlar bile var” diyor. Günde 2-3 kez masaj salonu açmak isteyenlerden telefon geldiğini söyleyen Kadıköy’deki emlakçılar, “Artık o kadar rahatlar ki masaj salonu açacağız diyorlar. Biz de vermiyoruz tabii ki. Çünkü buraların gerçekten masaj salonu olmadığını biliyoruz” diyor.
İki sefer aynı masaj salonuna aynı yeri kiralayan Kadıköy’de bir emlakçı, başından geçeni şöyle anlatıyor: “Kiralama talebi ile ilk geldiklerinde masaj salonu olduklarını bilmiyordum. Ofis olarak kullanacağız dediler. Ben de kiraladım. Ancak sonra masaj salonu adı altında fuhuş yaptıklarını öğrendik. Mahkeme kararıyla zar zor çıkarttık. Aradan 3 ay geçti, bu sefer işi sıkı tuttuk. Nakliye firmasıyız, ofisi kiralamak istiyoruz dediler. Bizde araştırdık, gerçekten böyle bir şirket var. Kira sözleşmesi imzalarken, imza sirkülerini bile istedik. Ancak nakliye şirketi adı ile masaj salonu çalıştırıyorlarmış.”
DENETİM YAPACAK BİRİM YOK
Masaj ve Doğal Terapiler Derneği Başkanı Nihat Ayçeman bu isim ile fuhuş yapan masaj salonlarının adedinin devlet tarafından bile kolaylıkla hesaplanamayacağını söyledi. Masaj salonu adı altında faaliyet gösteren işyerlerine belediyeler tarafından hamam, güzellik salonu ve masaj merkezi ruhsatı verildiğini iddia eden Ayçeman, “Açılan masaj salonlarının denetim mekanizması yok. Buraları denetleyecek yetki kimsede yok. Belediye; hamam, masaj salonu ve güzellik salonu adı ile ruhsat veriyor da açılıyor. Bu merkezleri denetleyecek bir birim yok. İstanbul , Ankara ve İzmir masaj salonlarında başı çekiyor. Polise şikâyet gelse bile herhangi bir şey yapamıyor” diye konuştu.
İLK ARAYANA RANDEVU YOK
Masaj salonları genellikle randevu sistemi ile çalışıyor. Sistem şu şekilde işliyor: Randevu saati belirlendikten sonra cep telefonu isteniyor. Aranıp kontrol yapılıyor. Sadece sürekli müşterilere telefonla randevu verilirken, ilk kez gidecek olanlara kesinlikle telefonda randevu verilmiyor.
+18 SİTELER
Sayıları bir anda artan masaj salonları sadece İstanbul ’la sınırlı değil. İnternet sitelerinde tanıtımı yapılan sitelerde görülüyor ki Ankara ve İzmir ’de de masaj salonları bir hayli yoğun. Özellikle Ankara ’daki masaj salonlarının tanıtımı yapılan internet sitelerinde +18 ibaresinin yer alması dikkat çekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.