Amsterdam dünyadaki en çok merak edilen şehirlerden biridir

Özgürlükler diyarı Amsterdam!
Amsterdam dünyadaki en çok merak edilen şehirlerden biridir. Kanallarından müzelerine ve tarihi yapılarına kadar Avrupa’nın en romantik ve özgür şehirleri arasında yer alır.
BT TATİL-Amsterdam, özgürlükçü yasaları sebebiyle özellikle gençlerin hayallerini süsler. Amsterdam’a gidip Red-Light Districts’i görmeden dönen çok azdır.
Şehre vardığınızda bir turizm bürosunu mutlaka ziyaret edin. Size konaklamadan yeme içmeye kadar pek çok konuda yardımcı olacak paketler sunacaklardır.
Amsterdam yeşilliği, suyu, olağanüstü tabiatı ve 17. yüzyıldan kalma tarihi binalarıyla kozmopolit ve mükemmel bir kenttir. Özgürlükçü durusu ve büyüleyici atmosferi kenti bir cazibe merkezi haline getirmiştir.
Amsterdam mutlaka görmeniz gereken ve hiç abartısız adeta sudan inşa edilmiş mükemmel bir kenttir. Üçte biri su ve göllerle kaplı kentin tamamı yumuşak ve nemli bir zemine oturmuştur. Sahip olduğu çok sayıda su kanalı Amsterdam`a Kuzeyin Venedik`i unvanını kazandırmıştır. Prinsengracht, Herengracht, Keizersgracht ve Singel şehrin merkezindeki başlıca su kanallarıdır.
Brouwerscgaht, Bloemgracht ve Leliegracht ise şirin ve küçük kanallardan sadece bir kaçıdır.Su seviyesi altında kaldığından dolayı, dünyada kumulların ve su kanallarının üzerinde yüzen başka bir şehir yoktur. İnsanı şaşırtan bir şekilde şehir merkezi birbirine köprülerle bağlanmış 19 adacıktan oluşur. Her çeşit yüzen eve rastlamak mümkündür.
50`den fazla müze Amsterdam`ın başlıca turistik mekanlarını oluşturur. Van Gogh, Stedjik ve Rijksmuseum her yıl yüz binlerce ziyaretçinin akınına uğramaktadır.
1838 yılında kurulan, kentin en eski hayvanat bahçesi Artis Hayvanat Bahçesi 10.000 m2`lik alanı, 700 türü içerisinde barındıran 8000 hayvanı ile büyüleyici bir mekandır. Hortus Botanicus, Vondelpark, Westerkerk, Qude Kerk Kilisesi, Begijnhof Bahçesi, Magere Köprüsü ve Dam Meydanı kentin görkemli atmosferine hayat veren diğer görülmesi gereken yerler arasındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.