Avrupa Yeniyıla hazır…

Yeni yıl yaklaştıkça içimizdeki heyecan da daha da artıyor.

TATİL-Yılbaşını güzelleştiren yeni yıl süslemeleri dünyanın her yerinde, her sene farklı tasarımlara sahne alıyor.

Tüm şehirlerin çehresini bir lunaparka dönüştüren yeni yıl süslemeleri caddeleri ve meydanları adeta birer ışık gösterisine çeviriyor.

Brüksel

Avrupa’da Noel ve yeni yıl heyecanını tarihi bir atmosferde yaşayacağınız Brüksel’deki ışık şöleni muhteşem oluyor. Flemenk, Alman ve Fransız kültürünün buram buram hissedildiği Brüksel’in tarihi binaları ve meydanları g özlerinizi alamayacağınız bir renk uyumuyla ışıl ışıl parıldıyor.

Viyana

Bir kere gitmekle asla doyamayacağınız bir şehir Viyana. Şehrin dokusuna işlemiş barok ve romanesk etkilerle, ihtişamlı ve asil bir atmosfere kavuşan Viyana için özellikle her yıl Aralık ayında süslenmeye başlayan ışıl ışıl sokakları ve rengarenk Noel pazarlarıyla masalsı bir dönem başlıyor. Orta Avrupa’nın tarih kokan, göz alıcı kenti Viyana Noel ve yılbaşı döneminde “mutlaka görülmesi gereken” şehirler arasında başı çekiyor.

Megeve

Fransız Alpleri’nin prensesi Megève’de yoğun şehir kalabalığından uzakta, kendinize ait bir dünyada kışı en güzel şekilde geçireceksiniz. Yılın son zamanlarında kusursuz bir yer haline dönüşen Megeve’in ışıl ışıl ve bembeyaz sokakları mükemmel bir kış tatili için en doğru adreslerden biri.

Amsterdam

Bir zamanlar deniz seviyesinin altında kalan ve suların şehri yutmasını engellemek amacıyla dört bir yanına kanallar açılan Amsterdam, kendine ait romantik ve nostaljik bir dünyada yaşıyor. Amsterdam’ın benzersiz ve sofistike havası kışın daha da belirginleşiyor. Bütün şehrin ve kanalların yeni yıla süsleriyle süslendiği Amsterdam yılın son ayında kocaman bir hediye paketine benziyor.

Toulouse

Kartpostalı andıran silüetiyle Fransa’nın güneydeki güneşi Toulouse’da Noel ve yeni yıl hazırlıkları bir başka güzel. Gökyüzündeki yıldızlar yılbaşı arifesinde Toulouse’un üzerinde düşmüş gibi, şehrin caddelerini ve meydanlarını parlatıyor.

Münih

2. Dünya Savaşı’nda neredeyse yerle bir olan Münih; 20. yüzyılın yüreklere kazınan en dramatik olayında ciddi hasar görse de, küllerinden doğmuş ve eski görünümünü koruyarak yeniden var olmayı başarmış. Yeni yıl zamanında masal diyarlarına dönüşen Münih’te, ışıl ışıl olan Noel pazarlarını gezmek oldukça zevk veriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.