Frankfurt Havalimanı nisan ayında 5 milyondan fazla yolcuyu ağırladı

Frankfurt-havaalanı-2015-1Frankfurt Havalimanı’nın bu yılın nisan ayında 5 milyondan fazla yolcuyu ağırlayarak, tarihinin en yoğun nisan ayını geçirdiği bildirildi.
Frankfurt Havalimanı’nı işleten Fraport firması resmi internet sitesinden, Frankfurt Havalimanı’nın ve işlettiği diğer havalimanlarının nisan ayına ilişkin ziyaretçi rakamlarını açıkladı.
Buna göre, Frankfurt Havalimanı bu yılın nisan ayında 5 milyon 60 bin 283 yolcuya hizmet vererek, tarihinin en yoğun nisan ayını geçirdi.
Yolcu sayısındaki büyümenin iç trafikteki güçlü artış ve Uzak Doğu destinasyonları için yüksek talepten sağlandığı belirtilen açıklamada, “Yolcu sayısındaki yüzde 7,5’lik yüksek artış geçen yılın nisan ayında pilot grevinin tekrarlanmamasına bağlanabilir” denildi.
Açıklamada, önceki aydaki eğilimin aksine bu yılın nisan ayında uçak hareketlerinin yıllık bazda yüzde 5,9 artış gösterdiği ve Frankfurt Havalimanı’nda söz konusu dönemde 39 bin 858 kalkış ve iniş gerçekleştirildiği kaydedildi.
Fraport’un portföyündeki uluslararası havalimanlarının nisan ayında genel olarak pozitif büyümeyle birlikte değişik trafik sonuçları aktardığı belirtilen açıklamada, “Türk Rivierası’ndaki Antalya Havalimanı’nda yolcu sayısı yüzde 7,4 azalarak 1 milyon 603 bin 832 oldu. Bu kısmen zayıf rublenin sonucu olarak Rus yolcu sayısının azalmasından kaynaklanıyor” ifadeleri kullanıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.