ABD hisseleri dalgalı seyrediyor

ABD-borsaABD hisseleri, kayıpların kazançları dengelemesi ile dalgalı seyrediyor.
ABD hisse senetleri, Pazartesi günü rekor seviyelerden gerilemenin ardından Whirlpool’daki düşüşün Apple ve Merck’in kazançları dengelemesi ile dalgalı seyrediyor.
Standard & Poor’s 500 Endeksi yüzde 0.1 yükseldi ve New York saati ile 09:34’te 2,110.04 puana geldi. Merck & Co. yüzde 5.8 yükselirken, Whirlpool Corp. and Coach Inc. hisseleri geriledi.
Saxo Bank A/S hisseler stratejisi müdürü Peter Garnry, “Dolar zayıflamadığı ve petrol fiyatlarının toparlanmadığı bir ortamda ABD hisselerinin rallisinin daha fazla ilerlemesi zor görünüyor. Bu tür rüzgarlarla piyasa toparlanacaktır” dedi.
Pfizer, Ford ve Kraft Foods Group Inc. Salı günü çeyrek verilerini açıklamaları bekleniyor. Şimdiye dek ilk çeyrek finansallarını açıklayan firmaların yüzde 75’i beklenen karın üzerinde ve yüzde 50’si beklenen satışların üzerinde sonuçlandı.
10 yıl vadeli hazine tahvillerinin faizi yüzde 1.95 seviyesinde.
Salı ve Çarşamba günü Washington’da gerçekleşecek Fed toplantısında ekonomik büyümenin hızı ile güçlü doların etkilerinin değerlendirilmesi bekleniyor. Bloomberg anketine katılan ekonomistler, Fed’in uzun zamandır konuşulan gösterge faizini arttırmasının, ekonominin ilk çeyrekteki yavaşlamasının ardından enflasyon ve istihdamı artırma çabaları ile birlikte, Eylül ayına kadar gerçekleşmeyeceğini ifade ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.