Avrupa hisseleri yatay seyir izliyor

DAX-Borsa-2014-1Avrupa hisseleri, 8 günden bu yana ilk yükselişi vermesinin ardından yatay bir seyir izliyor

Avrupa hisseleri, 8 günden bu yana ilk yükselişi vermesinin ardından yatay bir seyir izliyor. ABD endeks vadelileri yükselirken, Asya hisseleri geriledi.

Stoxx Europe 600 Endeksi, erken saatlerde yüzde 1 artmasının ardından yüzde 0.1’den az düşerek Londra saati ile 08:41’de 311.26 puana geldi. Endeks, Uluslar arası Para Fonu’nun (IMF) küresel büyüme beklentisini düşürmesi ve Almanya’da sanayi üretimi ve yatırımcı güveninin gerilemesi ile 6 Ekim’den bu yana yüzde 7.4 düşüş kaydetti. Standard & Poor’s 500 endeks vadelileri bugün yüzde 0.2 yükselirken, MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 1 düştü.

Roche Holding AG, üçüncü çeyrek satışlarının analist tahminlerini aşmasının ardından yüzde 1.9 prim yaptı. Remy Cointreau SA çeyrek dönem gelirinin beklentileri karşılaması ile yüzde 3.6 değerlendi.

ABD’de bugün açıklanacak işsizlik maaşı başvuruları verisi öncesinde Bloomberg anketine katılan ekonomistler 11 Ekim’de sona eren haftada başvuruların yükseldiği tahmininde bulunuyor. Başka bir ankete göre yine bugün açıklanacak ABD sanayi üretimi verisi Eylül ayında yüzde 0.4 artış gösterebilir. Geçtiğimiz ay ABD’de sanayi üretimi yüzde 41 gerilemişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.